Śniardwy. Bicie rekordu w pływaniu

Śniardwy. Bicie rekordu w pływaniu

Niedawno mieszkańców okolicy elektryzowała wieść, że w jeziorze Śniardwy będzie podejmowana próba pobicia rekordu świata w pływaniu długodystansowym. Dzisiaj już wiemy, że dzielny pływak nie osiągnął swojego celu. Udało mu się pokonać 76 z deklarowanych 170 kilometrów.

Kolejna próba bicia rekordu

To nie pierwsza próba Krzysztofa Gajewskiego w biciu rekordu pływania długodystansowego. Wcześniej podjął on taką próbę w 2019 roku. To wyzwanie wymaga naprawdę sporej kondycji i umiejętności.

Pływak planował płynąc bez przerwy więcej niż 70 godzin. To niebywały czas oraz dystans. Do pokonania jest w sumie ponad 170 kilometrów.

Kim jest Krzysztof Gajewski

Krzysztof Gajewski jest znanym pływakiem, który na swoim koncie ma już inne rekordy. Płynął już 48 godzin bez przerwy, a także zdobył rekord w „The Longest Lake Swim”.

Nie ustaje on jednak w doskonaleniu swoich umiejętności. Nadal ma ambicje, żeby pobić rekord w pokonaniu Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Być może próba będzie udana w przyszłym roku. Życzymy Panu Krzysztofowi szczęścia i dalszych sukcesów.