Pijani kierowcy uciekali w panice przed policją

Pijani kierowcy uciekali w panice przed policją

Niektórzy ludzie mają odwagę, by się upić, a następnie prowadzić auto, ale nie mają już odwagi, by przyjąć na klatę odpowiedzialności, jaka się z takim postępowaniem wiąże. Tak było również w przypadku dwóch mężczyzn z Pisza. Panowie podróżowali na podwójnym gazie, a kiedy na horyzoncie pojawiła się policja, ogarnięci paniką porzucili auto, by biec przed siebie.

Rutynowa kontrola zakończona pościgiem

Funkcjonariusze patrolowali ulicę na Wojska Polskiego w Piszu i w pewnym momencie zauważyli nadjeżdżającą osobówkę marki Volkswagen. Postanowili zatrzymać auto do kontroli, ale kierowca ani myślał stanąć. Natychmiast zmienił kierunek jazdy, podążając do pobliskiej miejscowości Babrosty. Tak rozpoczął się pościg.

Wóz policyjny rozbrzmiał sygnałem dźwiękowym, a oświetlenie biło po oczach. Uciekający volkswagenem kierowca doskonale widział i słyszał policjantów nakłaniających go do zatrzymania pojazdu. Wciąż jednak myślał, że uda mu się uciec.

Po krótkim pościgu sprytny kierowca skręcił w boczną uliczkę, gdzie wzorem przestępców z gier i filmów, rozpoczął ucieczkę pieszo. Jak się okazało, w aucie przebywał również inny mężczyzna, pasażer. Panowie rozpoczęli bieg po wolność, ale ich kondycja i poczucie równowagi nie były najlepsze. Policjanci nie musieli się bardzo starać, by ich dogonić.

Jazda na podwójnym gazie

Alkohol niestety nie dodaje skrzydeł, chyba że po zderzeniu z drzewem, kiedy pasażerowie zamieniają się w latające aniołki. A mówiąc poważnie, pasażerowie volkswagena, a przy okazji inni uczestnicy ruchu drogowego, mieli sporo szczęścia. Kierowca, 29-letni mieszkaniec miasta Pisz, miał ponad promil alkoholu. Jego kolega, 37-latek, miał 2 promile. Niewiele brakowało, by ich alkoholowa podróż autem zakończyła się tragicznie.

Kierowca samochodu może spędzić najbliższe 5 lat w areszcie za jazdę pod wpływem alkoholu i uciekanie przed policją. Pijani kierowcy to prawdziwa plaga na drogach w Polsce. O dramatycznych wypadkach z udziałem pijanych kierowców mówi się wszędzie, a mimo to amatorów jazdy na podwójnym gazie wciąż przybywa. Nie pomagają również zaostrzone przepisy, o których możesz przeczytać tutaj: https://infodrogowe.pl/szykuja-sie-zmiany-w-kodeksie-karnym-komu-skonfiskuja-auto/.