Ruciane-Nida. Małe dzieci pozostawione bez opieki

Ruciane-Nida. Małe dzieci pozostawione bez opieki

Było tuż po godzinie 18, niedzielne popołudnie, gdy policjanci otrzymali zgłoszenie od osoby zaniepokojonej losem dzieci obecnych w jednym z mieszkań bloku w Rucianem-Nidzie. Według zgłaszającego dzieci przebywały w mieszkaniu same, podczas gdy rodzice bawili się na imprezie zakrapianej alkoholem.

Małe dzieci pozostawione bez opieki

Policjanci wezwani na interwencję zastali 10-letniego chłopca i 2-letnią dziewczynkę w jednym z mieszkań w Rucianem-Nidzie. Rodzeństwo przebywało w mieszkaniu bez opieki rodziców. Okazało się, że matka i ojciec dzieci bawią się na domówce w mieszkaniu obok. 39-letnia kobieta miała w organizmie 2,5 promila alkoholu, a jej 30-letni partner 2 promile. Dzieci przekazano pod opiekę innym członkom rodziny, a sprawę skierowano do sądu rodzinnego.

Może się wydawać, że rodzice dzieci nie zrobili nic złego. Byli przecież w sąsiednim mieszkaniu. Pamiętajmy jednak, że dzieci nie postrzegają świata w taki sam sposób, jak dorośli. Pozostawianie kilkulatków bez nadzoru może skończyć się tragicznie. Żadne spotkanie ze znajomymi nie jest warte takiego ryzyka.

Dodaj komentarz