Bezpieczny weekend na piskich drogach mimo problemu z nietrzeźwymi kierującymi

Bezpieczny weekend na piskich drogach mimo problemu z nietrzeźwymi kierującymi

Policja w Pisz zanotowała ostatnio spokojny weekend z punktu widzenia bezpieczeństwa na drogach. Drogi powiatu piskiego były wolne od jakichkolwiek incydentów drogowych, choć niestety nadal musieli oni zmagać się z problemem nietrzeźwych kierowców, wśród których rowerzyści byli najbardziej reprezentowani.

Ostatni weekend był jednym z tych, gdy na drogach powiatu piskiego panował względny spokój. Funkcjonariusze nie mieli do czynienia z żadnymi zdarzeniami drogowymi, nawet najlżejszymi kolizjami. Mimo to, niestety, musieli interweniować u czterech kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

Wśród zatrzymanych znalazł się 56-letni mieszkaniec gminy Ruciane-Nida, który prowadził motorower. Do kontroli drogowej doszło w sobotę (23 września) około godziny 7 rano na terenie gminy Ruciane-Nida. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna posiadał ponad 1 promil alkoholu w swoim systemie.

Ale nietrzeźwy stan zatrzymanego 56-latka nie był jego jedynym przewinieniem. Jak się później okazało, mężczyzna posiadał nałożony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkiego typu pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązywał go od grudnia 2020 roku i miał trwać przez kolejne trzy lata, a więc do końca bieżącego roku. Teraz mężczyzna musi odpowiedzieć za prowadzenie motoroweru będąc pod wpływem alkoholu oraz za naruszenie nałożonego przez sąd zakazu. Za te dwa przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Pisz w sobotę zatrzymali również trzech rowerzystów jadących pod wpływem alkoholu. Pierwszego z nich zatrzymali przed godziną 16.00 w Piszu. Był to 58-letni mężczyzna, który miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł.

Dodaj komentarz