Potęga siły: Sukces sportowców Iron Gym Pisz na Mistrzostwach Polski XPC 2023

Potęga siły: Sukces sportowców Iron Gym Pisz na Mistrzostwach Polski XPC 2023

W mistrzostwach krajowych z dziedziny trójboju siłowego, nazwanych XPC Powerlifting International Polish Championship 2023, reprezentanci Iron Gym Pisz pokazali swoją niebywałą siłę i determinację. Wzmocnione wielogodzinnymi treningami mięśnie przyniosły im laury na tych zawodach, które miały miejsce w Siedlcach w dniach od 27 września do 1 października.

Wśród młodych adeptów trójboju siłowego, Dylan Dołęga, w wieku od 13 do 15 lat, wyróżnił się najbardziej zdobywając złoty medal za osiągnięcie najlepszego wyniku. Michał Serafin, rywalizujący w kategorii wiekowej 16-17 lat, domagał się uwagi zdobywając złoto w przysiadach i srebro w samej dyscyplinie trójboju siłowego.

„Nasi młodzi zawodnicy wykazali się byciem najlepszymi” – prowadzący ich trener, Piotr Nowak, skomentował te osiągnięcia z dumą. Jego duma rosła jeszcze bardziej, gdy pomyślał o sukcesach swoich podopiecznych w tej dyscyplinie, która stereotypowo jest uważana za przynależną do mężczyzn:

Jedna z jego zawodniczek, Magdalena Krysiak, zdobyła złoty medal w kategorii do 56 kg. Osiągając wynik 125kg w martwym ciągu, a także 92.5kg w przysiadzie, zapewniła sobie miejsce na podium z brązowym medalem w klasyfikacji ogólnej.

Dodaj komentarz