Zakłócenia na drogach Piskiego okręgu: Trzech kierowców straciło prawo jazdy

Zakłócenia na drogach Piskiego okręgu: Trzech kierowców straciło prawo jazdy

Początek tygodnia, poniedziałek (30.10), nie był dla trzech kierowców z Pisza szczęśliwym dniem. Policjanci z tamtejszej Komendy Powiatowej wydali decyzję o odebraniu im uprawnień do prowadzenia pojazdów. Każdy z tych mężczyzn jechał w sposób, który stanowi bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego.

Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu, informuje, że pierwsze zatrzymanie miało miejsce w Grzegorzach. Mężczyzna ten był pod wpływem alkoholu, co jest jednym z najczęściej występujących powodów odebrania prawa jazdy.

Sytuacja była jeszcze bardziej alarmująca w Nowych Drygałach. Tam policjanci zmuszeni byli zareagować na rażąco przekroczoną prędkość. Kierowca jadący volvo pędził z prędkością 124 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o aż 50 km/h. Tak nieodpowiedzialne zachowanie skutkowało natychmiastowym odebraniem mu prawa jazdy.

W tym samym dniu, na ulicy Klementowskiego w Piszu, funkcjonariusze zatrzymali również kierowcę, który prowadził pojazd będąc pod wpływem narkotyków. Podobnie jak dwóch poprzednich kierowców, także i on stracił prawo do prowadzenia pojazdów.

Wśród zatrzymanych znalazł się również nietrzeźwy rowerzysta. 60-latek, poruszający się na rowerze, upadł na jezdnię. Badanie alkomatem wykazało obecność niemal dwóch promili alkoholu w jego organizmie. Kwalifikuje to mężczyznę do kategorii nietrzeźwych kierujących, a co za tym idzie – sprawiło, że został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Dodaj komentarz