Kierowca Audi zapłacił wysoką cenę za łamanie przepisów drogowych w Drygałach

Kierowca Audi zapłacił wysoką cenę za łamanie przepisów drogowych w Drygałach

Bez względu na informacje o akcji policyjnej pod nazwą „Prędkość”, kierowca marki Audi zdecydował się na szaleńczą jazdę przez Drygały, osiągając prędkość 103 km/h. W rezultacie stracił prawo jazdy, został obciążony mandatem i punktami karnymi.

Akcja „Prędkość” rozpoczęła się w poniedziałek 1 lipca i miała zasięg ogólnokrajowy. Funkcjonariusze drogówki z Piski również aktywnie uczestniczyli w tej inicjatywie. Tego dnia, zatrzymali do kontroli drogowej łącznie 31 pojazdów. W przypadku 22 z nich stwierdzili naruszenie limitu prędkości. Dla 20 kierowców konsekwencją ich wykroczeń było nałożenie mandatów, natomiast jeden z nich usłyszał pouczenie.

57-letni mieszkaniec Grajewa, jadący samochodem marki Audi po godzinie 19:00 przez Drygały (gmina Biała Piska), nie mógł jednak liczyć na takie pobłażanie. Mężczyzna poruszał się z prędkością 103 km/h tam, gdzie ograniczenie wynosiło 50 km/h.

Policjanci ukarali go za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, zatrzymując jego prawo jazdy. W dodatku nałożyli na niego mandat w kwocie 1500 zł i karę 13 punktów karnych.

Dodaj komentarz