Budynek Socjalny ma nowych lokatorów

Budynek Socjalny ma nowych lokatorów

Pierwsi lokatorzy otrzymali klucze do świeżo wybudowanego budynku socjalnego przy ul. Nidzkiej. Klucze otrzymało pierwsze 6 rodzin. Kolejne otrzymają klucze do swojego nowego mieszkania w przeciągu najbliższych kilku dni. Do przydzielenia natomiast zostały ostatnie 4 z 17 mieszkań, które oferuje nowy budynek.

Szczęście nowych lokatorów

Budowa samego budynku kosztowała prawie 2,5 miliona złotych. Co istotne 751 tysięcy udało się pozyskać Banku Gospodarstwa Krajowego na wniosek Gminy Pisz. Wykonawcą tej inwestycji była firma ROB-BUD z miejscowości Tanachy, która terminowo wywiązała się z realizacji projektu.

W budynku znajduje się łącznie 17 mieszkań, których powierzchnia mieści się w granicach od 27 do 52 m2. Zostały one przydzielone w zależności od statusu majątkowego rodziny oraz liczby jej członków. Większość z mieszkań wyposażona została w pokój sypialniany, łazienkę oraz salonu z aneksem kuchennym. W niektórych mieszkaniach konieczne było dostosowanie ich pod osoby niepełnosprawne. Dodatkowo cały budynek został przygotowany właśnie pod ich kątem. Znajdzie się tu podjazd dla wózków inwalidzkich, który zdecydowanie ułatwi poruszanie się osobom niepełnosprawnym, które także wkrótce będą mogły wprowadzić się do swojego nowego mieszkania.
Podczas projektowania budynku, nie zapomniano także o najmłodszych. Przygotowano dla nich ogrodzony i nowoczesny plac zabaw, w którym dzieciaki będą mogły się beztrosko bawić.
W pobliżu budynku powstał także parking, postawione zostały stojaki na rowery. Cały budynek otrzymał także nasadzenia, dzięki czemu nowe mieszkania będą nie tylko funkcjonalne, ale także będą cieszyły oko.
We wcześniejszych inwestycjach wykonano także na tej ulicy nową jednię oraz wybudowano chodniki. Ta z kolei inwestycja została zrealizowana dzięki Wojewódzkiemu Funduszowi Dróg Samorządowych, który sfinansował połowę tej inwestycji. Resztę dołożyła gmina.