Alkohol i narkotyki na Piskich drogach

Alkohol i narkotyki na Piskich drogach

Niestety wakacje są zazwyczaj bardzo pracowitym okresem dla patrolujących okolice policjantów. Niestety, pierwsze dni sierpnia nie są w tym przypadku wyjątkiem. Doszło do wielu zdarzeń, niestety w większości przypadków przyczyną był alkohol bądź narkotyki. Nad wodą było podobnie i nie obyło się bez pijanych sterników.

Oto kilka zdarzeń, do których doszło na terenie naszej gminy.

Do jednego ze zdarzeń doszło na trasie Orzysz – Góra, 52-latka kierująca rowerem, straciła równowagę nad jednośladem. Przybyli na miejsce policjanci dokonali pomiaru alkomatem, który wykazał, że rowerzystka jest pod wpływem alkoholu, którego miała w wydychanym powietrzu ok. 1,5 promila alkoholu. Kobietę przewieziono do szpitala, ponieważ miała ona dość mocne obrażenia. Za swoją brawurową jazdę zakończoną upadkiem grozi jej kara grzywny bądź pozbawienia wolności.

Kolejne zdarzenie miało miejsce ok godziny 21.00 w piątek. Zatrzymany do kontroli został kierowca samochodu marki mazda. Na pozór kontrola przebiegała wzorowo, badanie alkomatem nie wykazało u tego kierowcy żadnych uchybień. Uwagę policjantów przykuło jednak samo zachowanie kierowcy, który zachowywał się dość nerwowo. Zdecydowali się oni wykonać badanie narkotestem. Wykonane badanie wstępnie potwierdziło zawartość amfetaminy w organizmie kierowcy. W związku z powyższym została mu pobrana krew do badań, aby potwierdzić wskazania testu. 30-latek musi liczyć się z możliwością odbycia nawet 2 lat pozbawienia wolności za popełniony przez siebie czyn.

Niestety, nie zabrakło także wydarzeń nad wodą. Policjanci patrolujący tereny jeziora Bełdany zatrzymali do kontroli łódź motorową, którą sterował mieszkaniec Warszawy. 51-latek miał w wydychanym powietrzu niecały promil alkoholu.
Na jeziorze Tyrkło doszło niemal do identycznego zdarzenia. Tym razem skontrolowany został jeden z mieszkańców pobliskiego Łukowa. Kierujący skuterem wodnym również w wydychanym powietrzu miał ok. promila alkoholu.

Policja oraz redakcja apeluje, aby nie wsiadać za kółko na podwójnym gazie, okres wakacyjny jest szczególnie niebezpieczny. Wspólnie zadbajmy o to, aby tak było.