Skandaliczny akt wandalizmu

Skandaliczny akt wandalizmu

Smutne oraz szokujące wydarzenia działy się ostatnio w Orzyszu, w czwartkowy wieczór jedna ze spacerujących mieszkanek miejscowości zauważyła w okolicy ratusza dwóch mężczyzn. Ich zachowanie było skandaliczne, a jego apogeum było, gdy stwierdzili, że doskonałym pomysłem będzie przewrócenie metalowego pojemnika na nakrętki w kształcie serca. Okoliczni mieszkańcy w ten sposób zbierają nakrętki na cele charytatywne. Serce przez wiele miesięcy nikomu nie wadząc, stało w bliskiej okolicy ratusza, zachęcając mieszkańców do przyłączenia się do akcji.

Skandaliczne zachowanie

Mieszkanka, która zauważyła sytuację, zwróciła uwagę wandalom, jednak ci bez żadnej skruchy w języku angielskim stwierdzili, że nie mają nic do zarzucenia swojemu zachowaniu i wyśmiali zatroskaną kobietę, dodając, że wezwanie na miejsce służb porządkowych nic nie da, ponieważ jako zagraniczni turyści, nie poniosą odpowiedzialności, za to, co zrobili. Na szczęście, inna z mieszkanek Orzysza zarejestrowała całą sytuację. Udało się jej nagrać film telefonem komórkowym.

Policja została poinformowana o całej sytuacji, mężczyzn udało się w bardzo szybkim czasie namierzyć. Przebywali oni na terenie Bemowa Piskiego, odnalazł ich jeden z byłych mieszkańców Orzysza, który obecnie pełni funkcję policjanta na komendzie w Białymstoku, a w rodzinnych stronach przebywa obecnie na wakacjach.

Dalszy los wandali nie jest niestety znany, mamy jednak nadzieję, że nie unikną oni odpowiedzialności za swój haniebny czyn, i poniosą oni konsekwencje prawne.