Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie koło Pisza

Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie koło Pisza
Odwiedziłeś już wszystkie atrakcje w Piszu i szukasz czegoś nowego? Wybierz się do pobliskiego Kadzidłowa, na terenie, którego znajduje się Park Dzikich Zwierząt. To miejsce jest naprawdę wyjątkowe. Tutaj nie ogląda się zwierząt z daleka, a wchodzi się do ich wybiegów. Oczywiście pod czujnym okiem przewodnika.
 
 

O Parku Dzikich Zwierząt

 
Park został założony w celu ochrony zwierząt oraz edukacji dzieci i dorosłych. Jego priorytetem jest przekazywanie rzetelnej wiedzy na temat natury i jej prawidłowej ochrony. Park powstał w 1992 roku, lecz jego początki sięgają lat siedemdziesiątych.
 
W Parku nie tylko ochrania się dzikie gatunki zwierząt, ale również działa w kierunku ich zasiedlenie na terenach, na których już nie występują. Zwierzęta są w większości oswojone i przyzwyczajone do widoku ludzi.
 
To miejsce wyjątkowe przez wzgląd na swoją rozległość oraz nietypowy sposób zwiedzania i interakcji. Tutaj wiedzę nabywa się w sposób naturalny i automatyczny. Nie sposób odwiedzić parku i nie wynieść z niego kompletu ciekawych informacji.
 

Jak wygląda wizyta w Parku?

 
Wizyta w Parku trwa około półtorej godziny i jest przeprowadzana pod czujnym okiem przewodnika. Nie ma możliwości poruszania się po terenie samodzielnie. Jest to spowodowane tym, że podczas wycieczki można wchodzić do wybiegów i obcować ze zwierzętami. Wymaga to wstępnego przygotowania i otrzymania informacji na temat niepożądanych zachowań.
 
W czasie zwiedzania można również karmić zwierzęta, jednak tylko specjalną karmą. Zaleca się ścisłe przestrzeganie reguł i słuchanie przewodnika. Zapewniamy jednak, że nie będzie to trudne. Przewodnicy Parku są niezwykle elokwentni i mają naprawdę sporo do powiedzenia. Słuchając ich nie sposób się nudzić. Połączenie szerokiej wiedzy z obcowaniem ze zwierzętami naprawdę sprawie, że uczymy się automatycznie.
 
Wizyta jest niezwykłym przeżyciem, które pozostawia w duszy człowiek ślad na zawsze. Wybierzcie się na wycieczkę w to miejsce i przekonajcie się sami, jakie niespodzianki kryje Park.