Sukces policjantów z Braniewa. Pola już wyruszyła w świat!

Sukces policjantów z Braniewa. Pola już wyruszyła w świat!

Akcje policyjne skierowane do dzieci nie są niestety tak częste jak być powinny. Na tym tle wyróżnili się policjanci z Braniewa, którzy postanowili zaprezentować niebezpieczeństwa, jakie czekają na najmłodszych w dostosowanej do nic formie. Już niedługo Pola zawita także do Nowej Soli i reszty województwa.

Edukacja poprzez zabawę

Postać Poli wymyśliła policyjna oficer z Braniewa. W ilustrowaniu pomógł jej 13-letni uczeń jednej z lokalnych szkół. Jak prezentuje się całość? Zdecydowanie pozytywnie i zdecydowanie kolorowo. Forma prezentacji zachęca do oglądania historii z psotną Polą.

W każdym epizodzie mała bohaterka pakuje się w kłopoty. Nie ma się jednak o co martwić. Poli pomagają policjanci, którzy ratują ją z tarapatów i jednocześnie przypominają, jak powinna się zachowywać. Pomysł na taką edukację pojawił się w czasie restrykcji, które uniemożliwiły policjantom kontakt z dziećmi w szkołach i podczas wielu spotkań. Wpadli więc na pomysł porozumienia się z nimi za pomocą kolorowych historyjek.

Już niedługo Pola trafi na ekrany i nie tylko

Pojawienie się przygód wesołej i psotnej Poli w formie papierowej nie kończy działań policjantów. Pomysł spodobał się na tyle, że już planowana jest ekranizacja jej przygód oraz zamieszczenie jej na przeróżnych ćwiczeniach i gadżetach. Przygotowywana jest również wersja do słuchania. Będzie mogła być puszczana w radiowęźle szkolnym lub podczas wycieczek.

Pola wyruszy na szerokie wody już 3 września. Właśnie wtedy uroczyście rozpocznie się program „Profilaktyka Smyka”. Będzie to akcja, gdzie spotkamy naszą bohaterkę, ale nie tylko. Podczas trwania akcji dzieci będą mogły zdobyć wiele praktycznych informacji, które pozwolą im chronić się przed niebezpieczeństwami na drodze i w życiu. Nie zabraknie informacji o unikaniu kontaktu z obcymi, nieprzyjmowaniu prezentów od nieznajomych czy unikaniu miejsc niebezpiecznych.