Niespodziewany finał kontroli drogowej w Piszu

Niespodziewany finał kontroli drogowej w Piszu

Mundurowi pełniący służbę obywatelom, nie mogą narzekać na brak pracy. Czasami zdarza się, że wyrywkowa kontrola kierowcy może przynieść niespodziewane rezultaty. Taka właśnie sytuacja spotkała policjantów drogówki w Piszu, którzy podczas kontroli drogowej, trafili na kierowcę, który był poszukiwany dwoma nakazami zatrzymania.

Kontrola drogówki

Cała sytuacja miała miejsce w poniedziałek (27 września br.). Policjanci około godziny 21.00 zatrzymywali do kontroli drogowej kierowców. Ofiarą kontroli padł kierujący samochodem marki Ford 27-latek. Podczas kontroli okazało się, że nie posiada on wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem. Oczywiście kontrola skończyła się nałożeniem na kierowcę mandatu karnego, jednak na tym sprawa się nie kończy. Podczas sprawdzania kierowcy w bazie osób poszukiwanych, okazało się, że zostały za nim wystosowane dwa nakazy jego zatrzymania. Nakazy zostały wystawione przez Sąd Rejonowy w Łomży, a także Sąd Rejonowy w Piszu. Łącznie mężczyzna miał odbyć karę 96 dni pozbawienia wolności. Przestępstwa, których dopuścił się mężczyzna, dotyczyły niestosowania się do orzeczonych środków karnych, a także popełnienie wykroczenia jazdy bez wymaganych do tego uprawnień. Jak więc widzimy, to już nie pierwszy raz, kiedy ten kierowca prowadził samochód bez dokumentu prawa jazdy.

Kierowca trafił do aresztu

W wyniku zaistniałej sytuacji policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Jego samochód został przekazany wskazanej przez niego osobie. Sam poszukiwany mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Po spędzeniu tam nocy został on zabrany przez służby celem odbycia kary pozbawienia wolności. Spędzi tam najbliższe 96 dni.

Bardzo często na ramach naszego portalu piszemy o osobach, które zupełnym przypadkiem trafiają w ręce stróżów prawa. Sytuacja ta pokazuje, że nawet uciekając przed wymiarem sprawiedliwości, prędzej czy później takie osoby zostają złapane. W tym przypadku jednak nie wiadomo czy mężczyzna miał świadomość tego, że jest on poszukiwany przez organy ścigania.