Kradzież jako hobby? Nastolatki złapane w Piszu

Kradzież jako hobby? Nastolatki złapane w Piszu

Pisz nie ma ostatnio szczęścia, jeśli chodzi o newsy. Chłodna jesień najwyraźniej sprzyja popełnianiu przestępstw, mniejszych i większych. Ciężki dzień mają za sobą również pracownicy jednego z supermarketów w Piszu. Sklep stał się celem nastoletnich złodziejek.

Nastoletnie złodziejki z Białej Piskiej

Supermarkety ogólnie kojarzą się z możliwością zrobienia dużych zakupów. W takim sklepie znajdziemy wszystko, co potrzebne w codziennym życiu. Markety są także głównym przedmiotem zainteresowania złodziei. Tym razem supermarket w Piszu postanowiły obrobić 15-letnie dziewczyny. Nastolatki bynajmniej nie kradły jedzenia, a napoje i kosmetyki.

Podejrzane zachowanie dziewcząt zauważył ochroniarz sklepu, który postanowił zatrzymać nastolatki i wezwać policję. Pracownik kojarzył młode złodziejki, ponieważ przychodziły do sklepu stosunkowo często i zwykle udawało im się opuścić sklep z łupem wartym kilkadziesiąt złotych.

Tym razem 15-latki spotkała sprawiedliwość w postaci funkcjonariuszy policji, którzy szybko ustalili wszystkie szczegóły przestępstwa.

Chciały zrobić wrażenie na kolegach?

Zatrzymane przez policję dziewczęta próbowały szukać wiarygodnego wytłumaczenia swojego działania. Zapewne miały nadzieję, że kradzież ujdzie im płazem. W końcu miały na swoim koncie już udane akcje w Piszu. Nastolatki próbowały wyjaśnić policjantom, że ich kradzież wynikła z chęci zaimponowania rówieśnikom. Sprytnie, ale nie dość sprytnie. Policjanci nie dali się nabrać i potraktowali sprawę poważnie.

Analiza zapisów z kamer monitoringu ujawniła prawdziwe intencje dziewczyn, które w tym samym sklepie kradły już kilka razy. Pracownik sklepu zatrzymał nastolatki na gorącym uczynku tylko raz, ale dzięki kamerom dziewczyny odpowiedzą za wszystkie kradzieże. Nie unikną także konfrontacji z sądem rodzinnym.

Na ten moment trudno określić, jaka była prawdziwa motywacja młodych złodziejek. Być może była to chęć zabawy lub sposób na zdobywanie pożądanych przedmiotów bez płacenia. Bez względu na motywację, złodziejska działalność skończyła się dla nastolatek dość nieszczęśliwie. Miejmy nadzieję, że zaniechają podobnych wyskoków w przyszłości.