Okradł piwnicę. Nie wiedział, że należy do policjanta!

Okradł piwnicę. Nie wiedział, że należy do policjanta!

Grudzień to dla wielu czas na świąteczne porządki. Jeden z mieszkańców Pisza postanowił przy okazji posprzątać piwnicę swojego sąsiada. Zrządzeniem losu rezolutny 27-latek wpadł na gorącym uczynku.

Nietypowy finał sprzątania

To był dzień jak każdy inny. Pewien 27-letni mieszkaniec zszedł do piwnicy, by ją nieco uporządkować. Znudzony porządkami, a może tym, że nie znalazł w komórce nic ciekawego, zauważył cienką dyktę zabezpieczającą piwnicę sąsiada. Drzwi trzymały się tak słabo, że żal było je tak zostawić. Początkowo 27-latek chciał tylko zajrzeć, co tam sąsiad ma.

Po krótkiej walce ze słabą osłoną sąsiedzkiej komórki mężczyzna zajrzał do środka. Co więcej, zyskał dostęp do fantastycznych przedmiotów, które można było zanieść do lombardu i otrzymać za nie niezłą sumkę. To było jak propozycja nie do odrzucenia. 27-latek natychmiast zapomniał, że nie znajduje się we własnej piwnicy i zaczął wynosić interesujące go przedmioty. W tym czasie zjawili się jego nastoletni koledzy, którzy mieli mu pomóc z porządkami. Niczego nieświadomi zaczęli wynosić kradzione przedmioty do mieszkania 27-latka.

Policjant zobaczył na klatce sąsiada ze swoimi rzeczami

Podczas zimowych porządków 27-latka, prawowity właściciel przedmiotów z piwnicy właśnie wracał z pracy do mieszkania. Tak się złożyło, że okradziony mężczyzna był również policjantem, który o policyjnych procedurach nie zapomina, nawet gdy ma wolne. Mężczyzna szybko zorientował się, że dwóch nastolatków, których spotkał na klatce, dzierży w dłoniach jego sprzęty.

Policjant zatrzymał trzech złodziei i wezwał policję. Funkcjonariusze szybko zjawili się, by pomóc koledze. Okazało się, że 27-latek wyniósł z piwnicy przedmioty o łącznej wartości około 1500 zł. Jak później tłumaczył, ukradł je, bo przyszło mu do głowy, że w ten sposób bez wysiłku zarobi trochę pieniędzy. Teraz zapewne uważa, że już bardziej opłacało się iść do pracy, bo grozi mu do 10 lat więzienia za kradzież z włamaniem.

A jeśli chcesz poczytać o innych ciekawych akcjach policyjnych, zajrzyj na stronę: https://policyjna.pl/.