Zabójstwo w Piszu? Policja zatrzymała sprawcę

Zabójstwo w Piszu? Policja zatrzymała sprawcę

Czasami trudno w to uwierzyć, jak wiele zła dzieje się dookoła. Niestety, nie wszyscy ludzie szanują cudze życie. Niektórzy działają pod wpływem emocji, a inni z premedytacją działają na szkodę drugiego człowieka. W kwietniu do zabójstwa doszło w jednym z mieszkań w Piszu. Policja dotarła do mężczyzny odpowiedzialnego za zbrodnię.

Zbrodnia z miłości?

Dokładnie 13 kwietnia doszło do zabójstwa w Piszu. Ofiarą stał się 47-letni mężczyzna. Jego ciało znaleziono w mieszkaniu. 47-latek zginął od ataku nożem — cios w klatkę piersiową okazał się śmiertelny. Śledztwo doprowadziło policjantów do 59-letniego mieszkańca miasta, który okazał się osobą odpowiedzialną za zbrodnię.

Dowody nie pozostawiają złudzeń. 59-latek miał zaatakować swoją ofiarę z powodu kobiety. Tej informacji nie potwierdził jednak sam oskarżony. Mężczyzna znajduje się obecnie w areszcie tymczasowym z uwagi na to, że mógłby próbować wpłynąć na zeznania świadków. Zdecydowanie nie jest to jednostka, która powinna przebywać na wolności.

Panowanie nad emocjami jest ważne

Jak duże musi być uczucie złości, by skłonić kogoś do zabójstwa drugiego człowieka? Historie takie jak ta pokazują, jak ważne jest umiejętne radzenie sobie z własnymi emocjami. Okazuje się, że ludzie niezupełnie to potrafią. I nie chodzi tutaj wyłącznie o morderców. Jedni wyżywają się na innych ludziach, a drudzy wyżywają się na sobie. Wszystko to wiąże się z zupełnie niepotrzebną destrukcją.

Radzenie sobie z własnymi emocjami, zgoda na ich odczuwanie bez robienia krzywdy sobie i innym, to niezwykle trudne zadanie dla wielu dorosłych. Wiele osób z dzieciństwa wyniosło negatywne wzorce i przywykło do nich tak bardzo, że trudno im je zmienić.

Pracujmy nad sobą, dążmy do samorozwoju, by jak najrzadziej zmagać się z trudnościami pochodzącymi z głowy. Ciekawy artykuł nawiązujący do tego tematu znajdziesz na stronie: https://www.kulturalny.pl/mechanizmy-obronne-psychologia/.

Dodaj komentarz