Za kilka dni ruszą wypłaty świadczeń w ramach programu Dobry Start

Za kilka dni ruszą wypłaty świadczeń w ramach programu Dobry Start

Mamy dopiero połowę lipca, ale uczniowie i nauczyciele powoli zaczynają przygotowania do roku nadchodzącego roku szkolnego. W przypadku uczniów przygotowanie polega oczywiście na kompletowaniu niezbędnych przyborów szkolnych, co dla rodziców bywa niemałym wydatkiem. W tym roku rodzice mogą skorzystać z 300 zł dofinansowania wyprawki szkolnej. Wystarczy złożyć wniosek.

Wsparcie dla rodziców dzieci w wieku szkolnym

Wyprawka szkolna w Polsce zawsze wiązała się z większymi wydatkami. Bo o ile zeszyty i akcesoria piśmiennicze można dostać na promocjach, o tyle podręczniki szkolne często zmieniają się na nowe (bardzo drogie), co uniemożliwia kupno używanych książek do nauki. Do tego należy doliczyć również ubrania na jesień i zimę. Dzieci szybko rosną i niestety dość często wymagają kompleksowej wymiany garderoby. Tutaj obecnie też jest trochę łatwiej ze względu na dostępność ładnych, używanych rzeczy do kupienia w sieci. Korzystne są również promocje w galeriach handlowych. Mimo dostępnych ułatwień ostateczny koszt szkolnej wyprawki i tak jest wysoki. Z tego względu rząd stworzył program o nazwie Dobry Start, skierowany do rodziców dzieci w roku szkolnym. W ramach programu można otrzymać 300 zł na zakup niezbędnych przyborów szkolnych.

Wnioski wciąż można składać

Program Dobry Start obowiązuje w całej Polsce, zgłaszać mogą się także rodzice z Pisza. Urzędy przyjmują wnioski od 1 lipca aż do 1 listopada. Co więcej, wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną, na przykład za pośrednictwem bankowości internetowej. Złożenie wniosku zajmuje tylko chwilę, a wypłata pieniędzy następuje do 5 dni roboczych od zaakceptowania wniosku przez ZUS. W tym roku pierwsze wypłaty świadczeń ruszą 18 lipca, a więc już niedługo. Dotychczas zaakceptowano kilkaset tysięcy wniosków. Szacuje się, że z dofinansowania skorzysta w sumie ponad 4 mln dzieci.

Przeczytaj również: https://lesznoinfo.pl/2022/07/13/darmowe-laptopy-dla-dzieci/.

Dodaj komentarz