„Na szlaku Wańkowicza" – V edycja kajakowych zmagań nadchodzi

„Na szlaku Wańkowicza" – V edycja kajakowych zmagań nadchodzi

Zapraszamy miłośników aktywnego trybu życia i sportów wodnych na niezapomniane zawody kajakowe pod nazwą „Na szlaku Wańkowicza”, które odbędą się 16 września. Wydarzenie to, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem, jest idealnym miejscem dla osób poszukujących emocji oraz chcących poczuć ducha rywalizacji.

Dla tych, którzy nie są pewni swoich umiejętności kajakarskich, przygotowaliśmy specjalną strefę dla kibiców. Wszyscy są serdecznie zaproszeni do wspierania zawodników, gratulowania triumfatorom i dodawania otuchy tym, którzy będą potrzebować pocieszenia po porażce.

W tym roku będzie to już piąta edycja tego wydarzenia, które odbywa się pod hasłem „Na szlaku Wańkowicza”. Jest to hołd dla Melchiora Wańkowicza, słynnego pisarza, który w 1935 roku odbył podróż na Mazury wraz ze swoją córką Martą. Zauroczony pięknem mazurskiej natury, opisał swoje wrażenia w jednej z najbardziej znanych jego książek zatytułowanej „Na tropach Smętka”. Wydanie tej pracy miało miejsce przed wybuchem II wojny światowej i doczekało się kilku reedycji.

Te zawody kajakowe to doskonała okazja do upamiętnienia wizyty Wańkowicza i promowania Mazur jako regionu idealnego dla aktywnego wypoczynku, korzystającego z bogactwa naturalnych atutów tego miejsca.

Nie możemy się doczekać, aby spotkać Was 16 września na plaży przy Hotelu 'ROŚ’ położonym przy al. Turystów 3 w Piszu. Start zawodów zaplanowany jest na godzinę 10:00. Zapewniamy, że będzie to dzień pełen radości, zabawy i niezapomnianych emocji!

Dodaj komentarz