Weekendowy bilans na drogach powiatu piskiego: wypadek i 9 kolizji

Weekendowy bilans na drogach powiatu piskiego: wypadek i 9 kolizji

Miniony weekend był wyjątkowo ruchliwy dla użytkowników dróg w powiecie piskim, czego efektem było kilka niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W ciągu tego okresu doszło do łącznie jednego wypadku oraz dziewięciu kolizji.

Bezpośrednio do wypadku doszło w niedzielę, 17 września, tuż po godzinie szóstej rano na odcinku drogi łączącej Pisz z Rucianą-Nidą. Na terenie miejscowości Snopki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pierwsze ustalenia policji wskazują na to, że kierowca skody jadący w kierunku Pisza niespodziewanie zjechał na pas przeciwnego kierunku, co doprowadziło do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym BMW.

42-letni mieszkaniec Pisza, który prowadził skodę, przyznał, że przysnął za kierownicą tuż przed kolizją. Z drugiej strony, pojazdem marki BMW sterował 53-letni mężczyzna z Grajewa. Obydwaj kierujący byli trzeźwi, a w ich samochodach nie było żadnych pasażerów. Obaj trafili do szpitala, ale na szczęście po przeprowadzeniu badań okazało się, że nie doznali poważnych obrażeń. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia są nadal badane przez policję.

W trakcie weekendu miały też miejsce aż dziewięć kolizji drogowych, przy czym aż pięć z nich miało związek ze zwierzyną leśną. Dodatkowo, na drogach powiatu piskiego zarejestrowano dwóch motocyklistów jadących pod wpływem alkoholu.

Dodaj komentarz