Nieodpowiedzialni kierowcy na drogach powiatu piskiego

Nieodpowiedzialni kierowcy na drogach powiatu piskiego

Poprzedni weekend w regionie powiatu piskiego upłynął bez większych zawirowań, pomimo niewielkiej grupy nieodpowiedzialnych kierowców, którzy postanowili siedzieć za kółkiem będąc pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze policji interweniowali na miejscu dwóch kolizji komunikacyjnych, ale na szczęście nie musieli odnotowywać żadnego tragicznego wypadku. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego oraz jednego prowadzącego pojazd po spożyciu alkoholu. Ponadto, dwóm osobom przekraczającym dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h zatrzymano prawa jazdy.

Sytuacja zwróciła na siebie uwagę w sobotę, 18 listopada, około godziny 11:00, kiedy to w miejscowości Pianki należącej do gminy Orzysz, patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej mężczyznę prowadzącego samochód marki VW Polo, który należał do jego matki. Był to 36-letni mieszkaniec owego terenu gminy. Wykonane badanie alkomatem wykazało zawartość prawie 3 promili alkoholu w jego organizmie.

Następnego dnia, w niedzielę 19 listopada, około godziny 17:15 na ulicy Trzcinowej w Piszu, policjanci zatrzymali do kontroli VW Golfa. Za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec Łomży. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna prowadził pojazd po spożyciu alkoholu, co jest wykroczeniem.

Kierowcy, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego, niebawem zmierzą się z konsekwencjami swoich działań przed sądem. Czeka ich surowa kara oraz sankcje finansowe.

Dodaj komentarz