Operacja "Zero tolerancji dla ulicznych wyścigów" – sukces Policji w Pisz

Operacja "Zero tolerancji dla ulicznych wyścigów" – sukces Policji w Pisz

19 samochodów zatrzymanych, niemal wszyscy kierowcy bez dokumentów rejestracyjnych, a dodatkowo sporo mandatów. To bilans sobotniej dziesięciu w Pisz, kiedy to policjanci miejscowej drogówki zapobiegli próbie organizacji nielegalnych wyścigów samochodowych. Akcja miała miejsce podczas weekendowego wieczoru na głównych ulicach miasta.

Drifty i wyścigi na publicznych arteriach komunikacyjnych to nie tylko poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników takich nielegalnych imprez. Istotne jest również to, że stwarzają one ogromne ryzyko dla osób trzecich, które mogą nieświadomie znaleźć się na ścieżce takiego wydarzenia. Może to oznaczać, że są one jeszcze bardziej narażone na niebezpieczeństwo.

W trosce o mieszkańców Pisza oraz pragnąc zapobiec potencjalnym tragediom, funkcjonariusze miejscowej komendy policji skutecznie udaremnili plany organizacji nielegalnych wyścigów samochodowych na ulicach miasta. W wyniku tego działania, prawie wszyscy kierowcy stracili dowody rejestracyjne swoich pojazdów, a wielu z nich otrzymało również mandaty karne.

Dodaj komentarz