16 lipca w Sądzie Okręgowym w Olsztynie rozpocznie się proces Małgorzaty D. z Pisza oskarżonej o próbę zabójstwa swojego partnera

16 lipca w Sądzie Okręgowym w Olsztynie rozpocznie się proces Małgorzaty D. z Pisza oskarżonej o próbę zabójstwa swojego partnera

Nadchodzące postępowanie sądowe dotyczące Małgorzaty D. z miejscowości Pisz, oskarżonej o usiłowanie zabójstwa swojego partnera, ma zostać rozpoczęte 16 lipca – taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Olsztynie. Choć kobiecie zarzuca się ugodzenie nożem swojego 35-letniego partnera, sama twierdzi, że nie miała zamiaru go zabić.

Prokuratura utrzymuje, że do próby morderstwa doszło w grudniu poprzedniego roku w jednym z mieszkań na terenie Pisza, leżącego na Mazurach. Jak ustalono, Małgorzata D. i jej partner byli w nieformalnym związku od około półtora roku i wspólnie dzielili mieszkanie. Ich codzienną rutyną było częste spożywanie alkoholu, które niestety prowadziło do konfliktów i głośnych awantur.

Podczas jednej z takich kłótni, mężczyzna – przygotowujący sobie obiad – został ugodzony nożem przez oskarżoną. Cios trafił w plecy, bliżej lewej łopatki, powodując poważne obrażenia wewnętrzne stanowiące zagrożenie dla jego życia. Zdaniem prokuratury, jedynym powodem, dla którego nie doszło do zabójstwa, była natychmiastowa interwencja medyczna i udzielona poszkodowanemu pomoc.

Podczas przesłuchania Małgorzata D. nie przyznała się do zarzucanego jej czynu. W swoim oświadczeniu przyznała jedynie, że rzeczywiście ugodziła nożem swojego partnera, jednak bez zamiaru pozbawienia go życia – takie informacje przekazał rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie, sędzia Adam Barczak.

Dodaj komentarz