Kierowca, który zignorował wezwanie do zatrzymania, odpowie na 21 zarzutów

Kierowca, który zignorował wezwanie do zatrzymania, odpowie na 21 zarzutów

Mieszkaniec Piska będący za kółkiem został oskarżony o aż 21 przestępstw. Decyzja ta jest efektem jego działań, które miały miejsce w lutym tego roku, kiedy to młody mężczyzna nie odpowiedział na żądanie służb porządkowych o zatrzymanie się do kontroli drogowej. Pościg za nim trwał niemal 40 kilometrów. Anna Szypczyńska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Piszu, potwierdziła, że przekazano już akt oskarżenia do sądu. Przy okazji przypomina jak doszło do incydentu.

Podczas ucieczki, 21-letni kierowca Audi dopuścił się wielu naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te wszystkie wykroczenia zostały zarejestrowane przez kamerę umieszczoną w nieoznakowanym radiowozie, który brał udział w pościgu. Jego niebezpieczna jazda zakończyła się w momencie, kiedy stracił kontrolę nad pojazdem i zderzył się z drzewem. Na szczęście dla niego, nie odniósł żadnych obrażeń. Dodatkowo, przeprowadzone badania nie wykazały, aby był pod wpływem alkoholu czy innych substancji odurzających.

Podczas interwencji, funkcjonariusze odebrali mu prawo jazdy. Następnie mężczyzna został aresztowany i trafił do celi policyjnej. Po opuszczeniu aresztu, usłyszał pełną listę zarzutów dotyczących popełnionych przez niego wykroczeń.

Dodaj komentarz