Festiwal Fantastyki Łupkon w Piszu

Festiwal Fantastyki Łupkon w Piszu
Już niedługo w Piszu zagości Festiwal Fantastyki Łupkon. W planach są naprawdę ciekawe atrakcje i wiele wydarzeń towarzyszących. To będzie prawdziwa gratka dla fanów fantastyki. Co będzie się działo w tym roku?
 

Łupkon – święto fantastyki w Piszu

 
Już w tym miesiącu czeka nas najwspanialsze święto fantastyki. W dniach 20-22 sierpnia w Piszu odbędzie się Festiwal Kulturalno-Fantastyczny Łupkon 2021.
 
W programie będą wykłady, warsztaty, prelekcje, sale gamingowe, stoiska z rękodziełem i książkami, konkursy i wiele innych atrakcji. Swój udział potwierdził już Piotr Szatkowski, doktorant Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk. W codziennych badaniach zajmuje się on kulturą mazurską oraz tłumaczy znane dzieła na język dawnych mieszkańców regionu.
Będzie również okazja, żeby nauczyć się gwary mazurskiej. W czasie Festiwalu będą lekcje tego pięknego i trochę już zapomnianego języka. Na wydarzeniu pojawią się też sławne postacie ze świata RPG, którzy poprowadzą autorskie sesje. Będzie mrocznie, ciekawie i fantastycznie!
 
Jedno jest pewne. Nie może tam zabraknąć żadnego miłośnika fantastyki, która akurat jest w pobliżu. Szykuje się naprawdę wspaniałe wydarzenie, a dodatkowym atutem jest możliwość bezpłatnego udziału.
 
Organizatorzy zapraszają również na Toporiadę, która odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia. Będą to trzy dni wypełnione sesjami RPG oraz różnego rodzaju prelekcjami. Nie zabraknie również rozrywek na świeżym powietrzu. Organizatorzy już zapowiadają, że szykują moc atrakcji. Uczestnicy potwierdzają, że klimat tego wydarzenia jest unikalny i naprawdę można się tutaj poczuć jak w domu. Zapewniamy, że nie będziecie chcieli stamtąd wjeżdżać. Wydarzenie odbędzie się w Białym Brzegu i będzie doskonałą kontynuacją Łupkonu.
My również zapraszamy na oba wydarzenia i mamy nadzieję, że będziecie się bawić świetnie podczas tego święta. Wpadajcie na stronę FB poświęconą konwentowi i zapoznajcie się z nowinkami.