Jezioro Roś w Piszu

Jezioro Roś w Piszu
Jezioro Roś możemy z pewnością uznać za jedno z najpiękniejszych miejsc w tej miejscowości. Urzeka swoim klimatem oraz otaczającą przyrodą. To miejsce, gdzie można wypocząć na łonie natury wśród śpiewu ptaków i delikatnego szumu wiatru. Wszystko to sprawia, że jest to miejsce, do którego chce się wracać.
 

Jezioro Roś — piękno i natura

 
Jezioro Roś ma około 19 kilometrów kwadratowych i 31,8 metra głębokości i prezentuje się znakomicie zarówno latem, jak i zimą. To popularne miejsce spotkań mieszkańców oraz idealny cel do wypoczynku dla turystów. Zielone ścieżki i roślinność zachęca do aktywnego spętania czasu, wycieczek rowerowych i spacerów. Do jeziora wpływają rzeki Wilkus, Święcek i Konopka. Z jeziora Roś wypływa również rzeka Pisa.
Na brzegu jeziora znajduje się punkt widokowy. Nie jest zbyt wysoki, ale widok z jego szczytu jest naprawdę piękny. Naprawdę warto się tam wspiąć i podziwiać jezioro Roś w pełnej krasie. Polecamy go szczególnie jesienią lub zimą, kiedy tereny wokół są wyludnione. W tym miejscu możemy się wtedy poczuć naprawdę wyjątkowo.
 
Dużą zaletą jeziora jest również jego położenie. Znajduje się około 2 kilometrów od centrum Pisza. Możemy więc spokojnie pość piechotą. Lasy, drzewa i bujna przyroda jest tutaj, na wyciągniecie ręki. Jeżeli będziemy dostatecznie cicho, możemy tu podglądać ptactwo. Jest dużo czapli i perkozów. Standardowo pojawiają się tez kaczki, które często nie obawiają się ludzi.
 
Tutejsze polanki to również doskonałe miejsce na piknik lub spotkanie w gronie przyjaciół. Można tutaj grać w różnego rodzaju gry, śpiewać, a nawet tańczyć. Pamiętajmy, tylko aby nie zaśmiecać tej okolicy. Po skończonej imprezie czy spotkaniu weźmy ze sobą śmieci, które przynieśliśmy. Natura z pewnością nam się za to odwdzięczy.