Kolejny krok ku obwodnicy Pisza

Kolejny krok ku obwodnicy Pisza
Ma powstać obwodnica Pisza, na którą już od dawna czekają mieszkańcy. Droga ma być wybudowana w ramach Rządowego Programu Budowy Obwodnic na lata 2020-2030. Czy budowa dojdzie do skutku? Wątpliwości w tej sprawie wyrażają mieszkańcy.
 

Ogłoszono realizację obwodnicy Piszu

 
O planowanej inwestycji poinformowało niedawno Ministerstwo Infrastruktury oraz GDDKiA. Zapowiedziano, że w ciągu najbliższych 40 miesięcy zostanie wykonana dokumentacja oraz zostaną doprecyzowane wszelkie koncepcje na nową obwodnicę.
 
Podpisano już umowę na stworzenie projektu obwodnicy. Zadaniem tym ma zająć się TRAKT Sp. z o.o. Sp.k. i TRAKT Sp. z o.o. z Katowic. Na ten cel przeznaczono 2 230 297,50 zł. Obwodnica ma powstać w ciągu drogi krajowej 58 oraz drogi krajowej 63.
Projekt powstaje w związku z Programem Budowy 100 obwodnic w latach 2020-2030. W jego ramach ma zostać wybudowane mniej więcej 830 metrów nowych dróg.
 
 

Co na to mieszkańcy?

 
W komentarzach pod decyzją już widać głosy krytyki. Mieszkańcy powątpiewają w powadzenie inwestycji. Nie podobają im się również założenia całego projektu. Pojawiają się głosy, że obwodnica będzie zbyt mała i nie będzie dobrą inwestycją. Istnieją też obawy o umiejscowienie drogi. Mieszkańcy zauważyli, że na planowanym pod drogę terenie istnieją spore utrudnienia takie jak podmokły grunt. W opinii niektórych istnieje obawa, że wybudowana droga będzie słabej jakości.
 
Jest to sprzeczne z informacjami, jakie otrzymało miasto. Droga ma odznaczać się najwyższym standardem wykonania oraz ma być zbudowana z najlepszych materiałów.
 
Część mieszkańców docenia jednak projekt i uważa, że inwestycja w takim kształcie będzie naprawdę dobrym rozwiązaniem. Pojawiły się też głosy, że rozmiary miejscowości nie pozwalają władza na realizację większych inwestycji w tym rejonie.
 
Jak będzie wyglądała obwodnica? Przekonamy się za 40 miesięcy. Do tego czasu mieszkańcy będą musieli zadowolić się starymi drogami.