Najlepsze atrakcje w Piszu. Część II

Najlepsze atrakcje w Piszu. Część II
Najlepsze atrakcje w Piszu. Cześć II
 
Odwiedzając piękny Pisz, warto zwiedzić okolicę. W mieście i w jego pobliżu jest naprawdę sporo ciekawych miejsc i atrakcji. Zapraszamy na drugą część najlepszych atrakcji Pisza. Tym razem będą to miejsca dla bardziej aktywnych.
 

Ekomarina Pisz

 
Ekomarina to kompleks, który pozwala na aktywny wypoczynek. Na jego terenie znajduje się plaża, place zabaw oraz wszelkie miejsca, gdzie można uprawiać sport. Port jest wymarzonym miejscem dla osób szukających aktywnego odpoczynku.
W jego rejonie można wypożyczyć sprzęt wodny oraz rowery. Znajdzie się też miejsce dla wędkarzy oraz pole namiotowe. Ekomarina znajduje się niedaleko pięknej Alei Turysty.
Zachęcamy także do wspięcia się na wieżę widokową. Rozciąga się z niej naprawdę piękny widok.
 

Rejs statkiem Smętek i kajaki

 
Rejs statkiem Smętek to propozycja dla tych, którzy chcą chwilę odpocząć od aktywności na plaży i zwiedzania. Doskonałe widoki, szum wody i słońce na pewno wprawią w znakomity nastrój i pozwolą odpocząć po trudach dnia.
 
Jeżeli bardzo lubicie wodę, możecie również zdecydować się na spływ kajakowy. Taka forma spędzania czasu na pewno zapewni sporą dawkę rozrywki, a także pozwoli porządnie się zmęczyć. Wszystkie niedogodności rekompensują jednak piękne widoki. Rzeka Pisz zaprasza na podróże!
 

Puszcza Piska

 
Puszcza Piska jest największym lasem na terenie mazur. Na jej terenie znajdują się liczne jeziora. Jest domem dla setek gatunków zwierząt i roślin. Co roku przyjeżdża tutaj tysiące turystów spragnionych ciszy i obcowania z naturą. Nie sprawia to jednak, że zawsze panuje tam tłok. Ten 100-hektarowy las ma takie zakamarki, w które prawie nikt się nie zapuszcza.
To na pewno idealna propozycja na wszelkiego rodzaju wycieczki rowerowe oraz rajdy piesze. Liczne ścieżki i trakty na pewno szybko się nie znudzą.
Podczas spacerów pamiętajmy jednak o zachowaniu porządku oraz nierozpalaniu ognisk. Szanujmy otaczającą nas przyrodę, a będziemy mogli jeszcze długo się nią cieszyć.