Zapraszamy mieszkańców Pisza do udziału w głosowaniu

Zapraszamy mieszkańców Pisza do udziału w głosowaniu

Ruszyła ankieta, która ma na celu wyłonienie najlepszej pamiątki Regionu Warmii i Mazur. To doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na kulturę mazur oraz promować lokalne rękodzieło. Zachęcamy wszystkich do głosowania!

Pamiątka Regionu Warmii i Mazur

Niedawno jury wyłoniło prace finałowe, na które od niedawna można głosować. Każdy internauta może oddać jeden głos na najlepszą jego zdaniem pamiątkę. Wśród dzieł znalazły się skrzynia mazurska, urocze klamerki, pięknie modelowane świeczki czy serwetnik w kształcie żaglówki.

Tego typu pamiątki pozwalają na promowanie historii i kultury regionu, a także umacniają świadomość mieszkańców. Ich symbolika niejednokrotnie odnosi się do popularnych miejsc, natury, a także codziennego życia mieszkańców.

Turyści mogą w ten sposób zabrać część Mazur do swoich domów i wspominać miłe chwile tam spędzone. Takie pamiątki to symbole, które promują region i mają pokazywać go od najlepszej strony. Do konkursu wybrano więc pracę, które odwzorowują region i wykazują się wysoką estetyką wykonania.

Region mazurski ma naprawdę wiele do pokazania i powinniśmy chwalić się wyrobami, które wspierają jednocześnie lokalną społeczność. Wzornictwo Mazur nie jest jeszcze szeroko znane w Polsce, a tego typu akcje pozwalają promować je na większą skalę.

Głosować można pod adresem: https://barometr.warmia.mazury.pl/ankieta/wypelnij/e06a89904af05a88b18003d460a77401c7cb8e1e. Wybory potrwają do końca sierpnia, jest więc jeszcze trochę czasu, aby zapoznać się z dziełami oraz artystami, którzy je wykonali.

Serdecznie zapraszamy wszystkich turystów oraz mieszkańców Pisza do udziału w zabawie!