Powrót do szkół bez niebezpieczeństw

Powrót do szkół bez niebezpieczeństw

Wakacje w tym roku dopisały. Pogoda była naprawdę piękna i sprzyjała wyjazdom. Niestety każdy piękny czas ma swój kres i wakacje się zakończyły. Dzisiaj uczniowie wrócili w mury szkolne. Nie był to jednak standardowy początek roku szkolnego. Niektóre dzieci wróciły do ław szkolnych po naprawdę sporej przerwie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego było wyjątkowe. Uczniowie spotkali się w szkolnych murach pierwszy raz od długiego czasu. Niestety i ten rok stoi pod dużym znakiem zapytania. Na pewno w szkołach zostaną wprowadzone zasady bezpieczeństwa.

Ma być mniej sportów kontaktowych, a także zmienią się zasady spędzania przerw. Wszystko po to, aby ograniczyć mieszanie się dzieci z różnych klas. Nauczyciele są sceptyczni, jak w praktyce będzie wyglądać sytuacja. Zachodzą obawy, że uczniowie nie będą chcieli stosować się do zasad. Niestety na ten moment politycy nie przygotowali lepszego rozwiązania

Ponad 4,5 miliona uczniów rozpocznie nowy rok szkolny

W całej Polsce do szkoły wraca w tym roku ponad 4,5 miliona uczniów. Najwięcej z nich zawita do szkół podstawowych. W nich uczyć będzie się około 3 milionów uczniów. Nie można też zapominać, że jest to nowy rok również dla młodszych dzieci. Do przedszkoli będzie w tym roku uczęszczało blisko 1,5 miliona uczniów.

Z okazji powrotu do szkół wiele instytucji szybuje akcje. Do tej pory nie mogły być one realizowane stacjonarnie, co zdaniem niektórych miało negatywny wpływ na stan wiedzy dzieci oraz ich wiedze o zagrożeniach. Z takiego założenia wyszli między innymi policjanci i ten sposób myślenia się opłacił. Dzieci w nowym roku zyskały nowe pomoce szkolne oraz filmy, które mają przestrzegać przed niebezpieczeństwami. Mowa tu na przykład o niesfornej Poli, która już niedługo będzie pokazywać dzieciom w całym województwie różne rodzaje niebezpieczeństw.

My oczywiście życzymy wszystkiego najlepszego uczniom oraz ich rodzicom. Mamy nadzieję, że ten rok szkolny minie bezpiecznie i spokojnie.