Wielki bieg mazurski już 4 września

Wielki bieg mazurski już 4 września

W tym roku bieg mazurski będzie wyjątkowy. Jego organizator, czyli Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, obchodzi swoje 30-lecie. Z tej okazji postanowiono zorganizować aż trzy biegi po jednym na każdą dekadę istnienia. Impreza rozpocznie się 4 września.

Potrójny bieg mazurski

Bieg mazurski co roku przyciąga biegaczy z całej okolicy oraz z dalszych rejonów Polski. Piękne okoliczności natury, a także możliwość zawarcia towarzyskich kontaktów przyciąga coraz to nowych uczestników. W tym roku będzie potrójna okazja do biegu. Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich zaplanowała aż trzy biegi, po jednym w Giżycku, Olecku oraz Krutyni.
Uczestnicy zmierzą się z biegami nazwanymi od popularnych zwierząt. Będzie bieg jaskółki, jeża, czapli i bociana, bobra, wiewiórki oraz dzika i jelenia. Wszystkie biegi zaczynają się o godzinie 10:00, a kończą maksymalnie o 13:00.

Dlaczego warto biegać

Bieganie polecane jest niemalże wszystkim. To wspaniała forma rozrywki, która pomaga nam zachować zdrowie i witalność. Bieganie nie tylko umożliwia nam zrzucenie zbędnych kilogramów, ale również doskonale kształtuje sylwetkę. Taka forma aktywności ma też wiele innych korzyści. Zwiększa się wydolność naszych płuc, poprawia krążenie i maleje ryzyko zawałów.

Nie bez znaczenia jest także możliwość spędzenia czasu w malowniczych miejscach i satysfakcja płynąca z pokonywania coraz to większych dystansów. Współcześnie biegają wszyscy, a podczas biegów widać nawet matki z wózkami lub ojców dumnie ciągnących swoje pociechy. Angażują się nawet niepełnosprawni, którzy pomimo swoich dysfunkcji pokonują trasy w naprawdę niesamowitym czasie.

Jeżeli jednak nie chcemy biegać to nic straconego. Mazurskie lasy są również idealnym miejscem do spacerów oraz do urządzania pikników. Taka forma spędzania czasu także zbawiennie wpływa na nasze zdrowie. Pamiętajmy, że odpowiednia ilość ruchu jest niezbędna do prawidłowego działania organizmu, a w konsekwencji przekłada się to na dłuższe i bardziej satysfakcjonujące życie.