Nastolatkowie strzelali w okna z pistoletu

Nastolatkowie strzelali w okna z pistoletu

Takie właśnie doniesienia napływają do nas z Pisza. Do dyżurnego piskiej policji dotarło zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził, że ktoś strzela do okien z pistoletu. Poinformował on także że udało mu się ująć sprawców całego zajścia. Za spowodowane straty zapłacą rodzice niesfornych dzieci.

Wieczorne strzały

Całe zdarzenie miało miejsce w czwartek, 30 września. Dyżurny odebrał zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził, że zatrzymał jednego z nastolatków, który wraz z kolegą strzelał z pistoletu pneumatycznego w okna okolicznych mieszkańców. W ten właśnie sposób i jego okna uległy uszkodzeniu. Mężczyzna poinformował także że po całym zajściu wyszedł przed zamieszkany przez siebie blok, gdzie udało mu się bardzo szybko znaleźć jednego sprawców, a także pistolet, z którego strzelali. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zgłoszenia, zabezpieczyli zarówno pistolet, jak i całą amunicję, którą w międzyczasie odnalazł poszkodowany mężczyzna. Dokonali także oględzin uszkodzonej przez nastolatków szyby. Winnymi tego procederu okazali się 16-letni mieszkaniec Pisza oraz jego o 4 lata młodszy kolega. Ich sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny. Szkodę mężczyzna wycenia na kwotę 1000 złotych.

Poszkodowanych może być więcej

W wyniku prowadzonych na miejscu czynności, funkcjonariusze ustalili także że poszkodowanych w tej sprawie osób może być znacznie więcej. Okazuje się bowiem, że już kilka dni wcześniej ktoś strzelał identycznymi kulkami w okna mieszkańców. W związku z tym policjanci proszą wszystkie osoby, które mogły zostać poszkodowane o kontakt z komisariatem policji pod numerem telefonu 47 73 54 200 bądź osobiście.
Niestety, wszelkie koszta związane z pokryciem strat w wyniku „niewinnej” zabawy nastolatków, będą zmuszeni pokryć ich rodzice.