Nadleśnictwo rozdało chętnym sadzonki drzew

Nadleśnictwo rozdało chętnym sadzonki drzew

Każda chętna osoba mogła w miniony weekend otrzymać darmowe sadzonki drzew. Akcja rozpoczęła się w całej Polsce. Także mieszkańcy Pisza mieli okazje odebrać swoje sadzonki. Warto nadmienić, że to już trzecia edycja tej akcji w naszym kraju

#sadziMY

To akcja, której patronat objęła para prezydencka, W miniony czwartek oraz piątek, wszystkie nadleśnictwa w naszym kraju rozdawały każdemu zainteresowanemu sadzonki drzew. W tegorocznej edycji akcji, do rozdania było aż milion sadzonek. Nadleśnictwa nie tylko chętnie rozdawały każdemu zainteresowanemu sadzonki. Podpowiadali oni także, w jaki sposób sadzić drzewa oraz jak się o nie odpowiednio troszczyć.

Dlaczego sadzenie drzew jest takie ważne

Nie od dzisiaj wiadomo, że drzewa mają zbawienny wpływ na środowisko, w którym żyjemy. Są odpowiedzialne za produkcje tlenu, dzięki któremu jesteśmy w stanie żyć. Jednak to nie jedyny argument za tym, aby sadzić ich jak najwięcej. To właśnie drzewa są domem dla wielu gatunków roślin, zwierząt czy grzybów. Dzięki lasom także nasze samopoczucie ulega znacznemu poprawieniu. Chyba nie ma na świecie osoby, która nie doceniałaby zbawiennego wpływu spaceru po lesie. Nie zapominajmy także o tym, że drewno jest jedynym z najbardziej ekologicznych surowców na świecie.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

W Piszu można było zauważyć naprawdę spore zainteresowanie całą akcją. Mieszkańcy z chęcią odbierali swoje sadzonki, a także z dużym zaciekawieniem słuchali porad leśników co do ich poprawnego sadzenia oraz opieki nad posadzonymi drzewami.

Mamy nadzieje, że akcja #SadziMy z roku na rok przyciągała będzie coraz to większe grono entuzjastów. Pomoże to nie tylko w powstawaniu nowych terenów zielonych, a także uświadomi społeczeństwu, jak ważne jest to, aby w naszym otoczeniu drzew było jak najwięcej.