W Piszu ruszyła akcja #czystyPisz

W Piszu ruszyła akcja #czystyPisz

O tej akcji słyszał już zapewne każdy mieszkaniec. Na wzór innych miejscowości, także nasze miasto zdecydowało się wykonać kroki ku temu, aby nasze najbliższe otoczenie stało się czystsze. Włodarze miasta zachęcają każdą osobę, której nie jest obojętne zaśmiecanie środowiska do zaangażowania się w akcje.

Dlaczego jest to tak ważne?

Nie tylko lasy, ale także miejscowości, w których żyjemy toną w śmieciach. To nie scenariusz jakiegoś beznadziejnego filmu tylko brutalna rzeczywistość. Niejednokrotnie podczas spaceru obrzeżami miasta, możemy dotrzeć prawdziwe hałdy śmieci, które zostały pozostawione przez bezdusznych śmieciarzy. Taki widok smuci, dlatego coraz częściej spotyka się tego typu inicjatywy.

Pierwszy weekend akcji ze sporym sukcesem

Doskonały przykład tego, że można samemu przyczynić się do poprawy tej sytuacji, dali w miniony weekend uczniowie klas I ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Piszu. To oni jako pierwsi zakasali rękawy i ruszyli na ulice miasta przeczesując je kawałek po kawałku w poszukiwaniu wszelkich nieczystości. Dodatkowo swoją cegiełkę dołożyli także mieszkańcy pobliskiego Sołectwa Wiartel. To właśnie dzięki nim, zyskujemy wiarę w to, że nawet małe grupy osób, są w stanie diametralnie zmienić sytuację.

Miasto także pomaga

Urząd Miejski w Piszu chcąc dołożyć do akcji swoje przysłowiowe „3 grosze” oferuje każdemu chętnemu darmowe worki na śmieci oraz rękawiczki. Ponadto dzwoniąc pod specjalny numer telefonu, możemy zgłosić fakt zebrania odpadów, a pracownicy lokalnego zakładu komunalnego odbiorą je od nas całkowicie bezpłatnie.

Już niebawem kolejny weekend tej cudownej inicjatywy. Każda osoba może pomóc, wybierając się na sobotni spacer z najbliższymi. Należy tylko pamiętać o zabraniu ze sobą rękawiczek ochronnych oraz worków na śmieci. Będzie to wspaniała okazja do spędzenia aktywnie czasu z najbliższymi. Dodatkowym i niezmiernie ważnym atutem tego typu spaceru będzie fakt, że dołożymy w ten sposób naszą cegiełkę do poprawy czystości naszej planety.