Warmińsko-Mazurskie: złodziej na plebanii

Warmińsko-Mazurskie: złodziej na plebanii

Podczas gdy w miejscowości Barczewo w województwie warmińsko-mazurskim przeżywano uroczystości pierwszokomunijne, pewien mieszkaniec Olsztyna uznał, że jest to idealny moment na dokonanie kradzieży. Celem mężczyzny była lokalna plebania. Początkowo wszystko szło zgodnie z planem.

Na plebanię po gotówkę

W dniu Pierwszej Komunii Świętej praktycznie wszyscy księża w danej miejscowości są zajęci pracą. Zwłaszcza jeśli jest to miejscowość stosunkowo mała. Nie inaczej było w Barczewie. Pusta plebania skusiła 39-letniego mężczyznę, jak się później okazało, mającego pewne doświadczenie w zatargach z prawem. Mężczyzna udał się więc na plebanię, wykorzystując komunijny ferwor.

Włamanie do budynku nie było trudne. Plebanie rzadko kiedy wyposaża się w nowoczesne systemy alarmowe. 39-latek praktycznie bez przeszkód przeszukał budynek plebanii i wyniósł z niego 1600 zł w gotówce. Zadowolony z udanego połowu, wrócił do tymczasowej kwatery, by spakować się do dalszej drogi. Mężczyzna nie docenił jednak możliwości policjantów, którzy dotarli do niego w ostatnim momencie przed dalszą podróżą.

Ryzyko kary więzienia do 10 lat

Zatrzymany 39-letni złodziej sam przyznał, że policji się nie spodziewał. Jego plan teoretycznie żadnych dziur, a dodatkowo uwinął się ze swoją nieuczciwą pracą naprawdę szybko. Tymczasem funkcjonariusze zjawili się w tymczasowym miejscu pobytu mężczyzny tuż przed jego wyjazdem. W dotarciu do przestępcy pomogły nagrania z kamer monitoringu.

Okazało się, że kradzież 1600 zł z plebanii nie jest jedynym przewinieniem mężczyzny. 39-letni mieszkaniec Olsztyna uciekał przed policją, ukrywając się przed czteromiesięcznym wyrokiem zasądzonym z powodu innych przewinień. Można zaryzykować stwierdzenie, że kradzieże były sposobem na życie 39-latka. Tym razem jednak odpowie za swoje czyny, zwłaszcza że grozi mu aż do 10 lat pozbawienia wolności. Zapowiadają się więc długie wakacje od kradzieży. Być może wyrok więzienia pomoże mężczyźnie znaleźć inny, bardziej uczciwy sposób na życie.

Przeczytaj również: https://www.infolask.pl/ogrodnik-amator-zostal-ukarany-za-zniszczenie-drzew/.

Dodaj komentarz