Herbaty ziołowe — sekret dobrego zdrowia?

Herbaty ziołowe — sekret dobrego zdrowia?

W ostatnim czasie modne stało się picie sproszkowanej zielonej herbaty — matchy. Od lat znana jest również yerba mate, także będąca trendem wśród Polaków. A to tylko wierzchołek bogatej kolekcji ziół, których picie korzystnie wpływa na zdrowie. Jakie herbaty ziołowe warto wybrać i kiedy zauważymy korzyści z ich picia? Podpowiadamy.

Znajdź swój smak

Ilość ziół korzystnych dla zdrowia jest tak duża, że picie ich wszystkich nie jest możliwe. Zresztą to bez sensu. Znacznie lepiej znaleźć swoje ulubione herbatki ziołowe i pić je regularnie, po filiżance lub kubku dziennie. Aby zachować regularność picia herbat ziołowych, muszą nam one smakować chociaż odrobinę. Według licznych opinii do najsmaczniejszych herbat zaliczyć można miętę, pokrzywę i matchę. Każda herbata ma również inne właściwości, warto więc wybrać te korzyści, na których nam najbardziej zależy.

Herbaty ziołowe, może poza matchą i yerba mate (ach te trendy!), są tanie, dlatego próbowanie różnych smaków nie będzie obciążało za bardzo domowego budżetu, podobnie jak regularne picie tych prozdrowotnych napojów.

Orzeźwienie, energia i lepszy metabolizm

Regularne picie herbat ziołowych przynosi wiele korzyści zdrowotnych, do których przede wszystkim należy usprawnienie metabolizmu. Wiele herbat ziołowych wykazuje właściwości oczyszczające, co pozwala pozbyć się toksyn z organizmu. Zastąpienie napojów słodkich i gazowanych wodą i herbatami ziołowymi może nie będzie łatwe, ale z pewnością korzystne dla zdrowia i sylwetki. Warto rozważyć na przykład picie skrzypu polnego, korzystnie działającego na włosy i paznokcie. Z kolei pokrzywa wspaniale wpływa na cerę, matcha pobudza i dodaje energii, a mięta znakomicie łagodzi dolegliwości żołądkowe. To tylko niektóre z fascynujących właściwości rzeczy, które dała nam sama natura. Warto przynajmniej spróbować!

Przeczytaj również: https://www.informator24.pl/jak-herbaty-ziolowe-wspieraja-nas-w-diecie-odchudzajacej/.

Dodaj komentarz