Zaskakujący wypadek na jeziorze Bełdany

Zaskakujący wypadek na jeziorze Bełdany

Piękna pogoda towarzyszy nam już od kilkunastu dni. Lato przyszło w towarzystwie upałów, które skłaniają ludzi do spędzania wolnego czasu nad wodą lub na wodzie. Sezon kąpielowy to także sezon na łodzie i motorówki. Jak się okazuje, poruszanie się łodzią po akwenach wodnych także może być bardzo niebezpieczne.

Zderzenie żaglówki z motorówką na Bełdanach

Jezioro Bełdany cieszy się ogromną popularnością wśród turystów i wszelkiego rodzaju miłośników pływania po jeziorze. W ruch poszły motorówki, żaglówki i łódki. Każdy korzysta z ładnej pogody i wolnego czasu, co powoduje, że na powierzchni malowniczego jeziora Bełdany robi się ciasno. W takiej sytuacji nietrudno o wypadek, o czym przekonali się pasażerowie żaglówki, która zderzyła się z łodzią motorową. Do wypadku doszło w sobotę. Było przed południem, a okolica stopniowo zapełniała się spragnionymi wypoczynku ludźmi. Kierujący motorówką mężczyzna nie zauważył zbliżającej się żaglówki, co skutkowało groźnym wypadkiem. Pasażerowie żaglówki przebywają obecnie w szpitalu z obrażeniami głowy. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi w momencie zdarzenia.

Rozwaga to klucz do udanych wakacji

Niezależnie od tego, czy pływamy sobie w jeziorze, czy korzystamy z jego uroków w prywatnej łodzi, ostrożność także powinna nam towarzyszyć. Rzeczywistość niestety każdego roku udowadnia, jak niebezpieczne potrafią być popularne akweny wodne. Wystarczy chwila nieuwagi, kąpiel w miejscu niedozwolonym, czy spożywanie alkoholu podczas wypoczynku na plaży, by wypoczynek skończył się tragicznie. Także w tym roku mamy już pierwsze ofiary sezonu kąpielowego, a przecież dopiero się rozpoczął. Kilka dni temu doszło do tragicznego wypadku na jeziorze Tałty, gdzie w wyniku przewrócenia się łodzi zginęła 8-latka. Do tego wypadku nie musiało dojść, ale niestety teraz jest już za późno na refleksje. W związku z tym apelujemy do wczasowiczów, korzystających z uroków polskich jezior, o większą ostrożność.

Dodaj komentarz