Ofiary przemocy mogą liczyć w Piszu na dodatkowe wsparcie!

Ofiary przemocy mogą liczyć w Piszu na dodatkowe wsparcie!

Rozwój cywilizacji niestety nie idzie w parze z poprawą stosunków międzyludzkich. Mimo licznych kampanii społecznych i edukacyjnych liczba ofiar przemocy domowej, seksualnej, czy przemocy w miejscu pracy, wcale się nie zmniejsza. W Piszu zaproponowano nowy plan pomocy dla ofiar, który spotkał się z uznaniem Ministerstwa Rodziny i Pomocy Społecznej.

Projekt z Pisza na 7 miejscu w konkursie MRiPS

Każda inicjatywa społeczna wymaga środków na realizację. Pomysłów na pomoc osobom poszkodowanym można mieć więc dużo, ale bez dofinansowania nigdy nie wyjdą one poza teorię. Z tego powodu Ministerstwo Rodziny i Pomocy Społecznej ogłosiło konkurs na najlepsze projekty wsparcia dla ofiar przemocy. W sumie aż 144 miasta zgłosiły swoje pomysły, a projekt z Pisza uplasował się na 7 miejscu, dzięki czemu miasto otrzymało 100% wsparcia. W sumie 100 tys. zł przekazano na realizację piskiego projektu, dzięki czemu osoby poszkodowane mają ponad 2 miesiące na to, by skorzystać z bezpłatnej, profesjonalnej pomocy.

Punkt Poradnictwa Specjalistycznego

Główną częścią piskiego projektu pomocowego jest Punkt Poradnictwa Specjalistycznego. Ofiary przemocy będą mogły bezpłatnie skorzystać z konsultacji z psychologiem, terapeutą i prawnikiem. Dzięki dofinansowaniu chętni będą mogli skorzystać z cyklu spotkań stanowiących konkretne wsparcie prawne i psychologiczne. A warto wspomnieć, że osoby dotknięte przemocą z reguły nie korzystają z takiej pomocy ze względu na koszty. Prywatna opieka psychologiczna i prawna jest okropnie droga i przez to trudno dostępna. Osoby potrzebujące zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie, który potrwa do listopada tego roku. Aktualności w tej sprawie będą dostępne w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Dodaj komentarz