Znęcał się nad rodzicami. Grozi mu 7 lat więzienia

Znęcał się nad rodzicami. Grozi mu 7 lat więzienia

To nie była pierwsza interwencja policjantów w mieszkaniu zajmowanym przez 43-latka. Tym razem wizyta funkcjonariuszy zakończyła się dłuższym zatrzymaniem mężczyzny, który w więzieniu może spędzić nawet 7 lat. Czy groźba tak długiego wyroku zniechęci agresywnego mężczyznę do znęcania się nad rodzicami? Jedno jest pewne — rodzice agresora będą mieli przynajmniej kilka lat spokoju.

Awantura domowa w Piszu

Policjanci otrzymali wezwanie 14 października. Miejsce interwencji było już dobrze znane funkcjonariuszom, ponieważ podobne wezwania zdarzały się już wcześniej. Dotychczas policjanci nie mogli zatrzymać agresywnego 43-latka, dlatego wezwania kończyły się standardowymi procedurami. Tym razem awantura domowa zakończyła się inaczej, ponieważ rodzice mężczyzny zdecydowali się wnieść oskarżenie. Tym sposobem agresor stanie przed sądem. Za długotrwałe znęcanie się nad rodzicami może otrzymać karę 7,5 roku więzienia. Mężczyzna otrzymał nakaz wyprowadzenia się z domu rodziców i zakaz zbliżania się do nich.

Przez trzy lata znęcał się nad rodzicami

Policjanci ustalili, że agresywny 43-latek ze skłonnościami do alkoholu znęcał się nad swoimi rodzicami od około 3 lat. Agresji słownej towarzyszyła przemoc fizyczna. Mężczyzna groził rodzicom, niszczył wyposażenie domu i bez powodu wszczynał awantury. Nie bez znaczenia pozostawał fakt, iż mężczyzna za każdym razem był pod wpływem alkoholu. Starsze małżeństwo obawiało się o własne życie, ponieważ przemoc syna zdawała się nie mieć granic. Co więcej, trudno było ją racjonalnie wyjaśnić. Jako że agresor dopuścił się napaści na rodziców już po raz kolejny i złamał warunki recydywy, grozi mu wysoki wyrok.

Przeczytaj również: https://zamojszczyzna.pl/znecal-sie-nad-swoja-rodzina-fizycznie-i-psychicznie-58-letni-agresor-jest-juz-w-rekach-policji/.

Dodaj komentarz