Tenisowy Turniej Miast: Pisz-Point awansuje do finału

Tenisowy Turniej Miast: Pisz-Point awansuje do finału

Wspaniałe osiągnięcie drużyny tenisowej Pisz-Point, która reprezentuje miasto i powiat, zostało osiągnięte w Tenisowym Turnieju Miast. Nasi zawodnicy odnoszący sukcesy z rakietą w ręku awansowali do finału wojewódzkiego rozgrywek. Zmagania o tę prestiżową nagrodę rozpoczęły się tydzień przed tym, kiedy pokonali reprezentację Olecka 4:2. To zwycięstwo ma ogromne znaczenie, gdyż jest pierwszym w historii klubu, choć Pisz-Point nie brakuje pięknych sukcesów na swoim koncie.

Nowy projekt Polskiego Związku Tenisowego jakim jest Tenisowy Turniej Miast cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na swoją atrakcyjną formułę. Tenisiści z Pisza uwielbiają podejmować wyzwania i nie mogli sobie wyobrazić, że zabraknie ich na tych zawodach. W sobotę 17 czerwca zmierzyli się z innym przeciwnikiem, ale rezultat pozostał ten sam. Tym razem musieli uznać wyższość piszan zespołu Ełk 2 (4:2). W składzie zwycięskiej drużyny znajdowali się Michalina Szmyt, Anna Zabiłowicz, Daniel Górski, Szymon Bartnicki i Jakub Długozima.

Finał na szczeblu wojewódzkim odbędzie się 2 lipca w Ełku, gdzie drużyna zmierzy się z pierwszym zespołem gospodarzy. Zwycięzca tego starcia awansuje do finału krajowego, chociaż na chwilę obecną nie podjęto jeszcze decyzji dotyczącej miasta, które będzie organizatorem tego wydarzenia.

Zespół Pisz-Point serdecznie zachęca dzieci i młodzież w wieku 5-18 lat do wzięcia udziału w Wakacyjnej Akademii Tenisa, która rozpoczyna się 3 lipca (kontakt w sprawie zapisów: 511-164-798). Uczestnicy mogą liczyć na 2-3 treningi tygodniowo, jednodniowe wyjazdy tenisowe, gry, sparingi, turnieje oraz mnóstwo dobrej zabawy na korcie. Okres wakacyjny jest idealnym momentem, aby sprawdzić czy wasze pociechy złapią tenisowego bakcyla.

Dodaj komentarz