Nocna tragedia w Wężewie: Pożar w budynku wielorodzinnym zakończył się śmiercią

Nocna tragedia w Wężewie: Pożar w budynku wielorodzinnym zakończył się śmiercią

17 lipca przyniósł smutne wiadomości dla mieszkańców malowniczej miejscowości Wężewo, położonej w gminie Orzysz. Tego dnia, w późnych godzinach nocnych, niewielkie spokojne miasteczko zostało wstrząśnięte tragicznym wydarzeniem. Doszło do pożaru w jednym z lokalnych budynków wielorodzinnych, podczas którego niestety straciła życie jedna osoba.

Jak przekazują orzyscy strażacy, którzy mieli okazję być na pierwszej linii tego zdarzenia, ich poranny dyżur rozpoczął się od dramatycznego wezwania. Już o 3.39 musieli skierować swoje kroki do płonącego mieszkania w Wężewie. Na miejsce były kierowane dodatkowe siły i środki, aby skutecznie stawić czoło żywiołowi. Wśród nich znalazły się zastępy z WSP Orzysz, JRG Pisz, OSP Okartowo i OSP Drozdowo. Wsparcie nadeszło również od zespołu ratownictwa medycznego oraz policji.

Po uporaniu się z ogromem płomieni strażacy przystąpili do przeszukiwania razionego ogniem lokalu mieszkalnego. Podczas tej operacji odnaleźli jedną osobę, którą natychmiast ewakuowali na otwartą przestrzeń. Bez chwili zwłoki rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową korzystając z defibrylatora AED. Walka o życie trwała aż do momentu przybycia specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego.

Jednak mimo wszelkich starań ratowników, nie udało się uratować poszkodowanej osoby. Jak informuje Mariusz Semenowicz, członek OSP Orzysz, obecnie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające przez prokuraturę i policję. Zastępy straży pożarnej finalizują swoje działania i powoli wracają do baz.

Dodaj komentarz