Odważne działanie policjantów z Piskiej Drogówki ratuje życie starszego mężczyzny

Odważne działanie policjantów z Piskiej Drogówki ratuje życie starszego mężczyzny

Podczas pełnienia służby, asp. Marcin Dąbkowski i sierż. szt. Łukasz Mieczkowski z piskiej drogówki zostali wezwani do udzielenia pomocy przedmedycznej starszemu mężczyźnie wprowadzonym w stan, który zagrażał jego życiu i zdrowiu.

Ten nietypowy incydent miał miejsce we wtorek (25 lipca) przed godziną 19.00, kiedy funkcjonariusze wykonujący swoje obowiązki na terenie miejscowości Drygały w gminie Biała Piska zostali poproszeni o interwencję przez przechodnia, który informował o niebezpieczeństwie grożącym duszącemu się starszemu mężczyźnie. Policjanci natychmiast skierowali się pod wskazany adres, by ocenić sytuację.

Zaistniała sytuacja okazała się poważna – na schodach przed jednym z budynków siedział starszy pan, który miał duże trudności z oddychaniem. Bezskutecznie próbował złapać oddech, co realnie zagrażało jego życiu i zdrowiu. W tej dramatycznej sytuacji funkcjonariusze zdecydowanie wkroczyli do akcji. Jeden z nich natychmiast skontaktował się z oficerem dyżurnym piskiej komendy oraz zaalarmował pogotowie medyczne. Drugi funkcjonariusz bez wahania rozpoczął udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyźnie. Priorytetem było udrożnienie dróg oddechowych starszego pana, aby przywrócić mu normalne oddychanie.

Po nieznacznej poprawie stanu pacjenta, policjanci dowiedzieli się, że mężczyzna ma 60 lat. Jednak nadal doświadczał problemów z oddychaniem i wymagał specjalistycznego leczenia oraz natychmiastowej podaży odpowiednich leków. Funkcjonariusze monitorowali jego stan do momentu przybycia karetki, która przewiozła go do szpitala. Dzięki szybkiemu i sprawnemu działaniu policjantów, udało się uratować życie starszego mężczyźny.

Dodaj komentarz