Odbudowa i powrót połączeń kolejowych w Olsztynie

Odbudowa i powrót połączeń kolejowych w Olsztynie

Prezes PKP PLK, Ireneusz Merchel, podczas piątkowej konferencji prasowej, ogłosił informację o przywróceniu usług kolejowych ze stacji Olsztyn Główny do Pisza i Szczytna. Te zmiany wejdą w życie już od najbliższej niedzieli, 24 września.

Podczas spotkania prasowego w Olsztynie, Merchel przekazał, że poziom postępu prac na głównej stacji Olsztyna umożliwił wznowienie komunikacji kolejowej z Szczytnem, Ełkiem i Piszem. Ta optymistyczna wiadomość jest rezultatem długotrwałych prac, które ostatnio doprowadziły do zawieszenia tych połączeń.

Prezes PKP PLK wskazał również na planowane zakończenie kluczowych etapów pracy do końca bieżącego roku. Projekty te obejmują zarówno modernizację peronów, jak i budowę nowego obiektu dworca. Merchel zauważył, że perony 3 oraz 4 są już gotowe do użytku, a prace nad peronami 1 i 2 nadal trwają.

Jest jeszcze jedno istotne zadanie do zrealizowania – budowa przejścia podziemnego z windami i schodami ruchomymi, który będzie łączył dworzec z ulicą Zientary-Malewskiej. Prace w tym zakresie są w toku.

Dodaj komentarz