Klub Sportowy Power Factory Pisz triumfuje w XPC World Cup 2023

Klub Sportowy Power Factory Pisz triumfuje w XPC World Cup 2023

Impreza na skalę światową, XPC World Cup 2023, odbyła się pomiędzy 24 a 26 listopada w Siedlcach. Na arenie międzynarodowej wystąpiło wiele doświadczonych miłośników sportów ciężarowych z Polski i innych krajów. Klub Sportowy Power Factory z Pisza był jednym z uczestników, który osiągnął znaczący sukces, zdobywając trzy złote medale i trzy srebrne.

Poziom konkurencji był bardzo wysoki, a młodsi reprezentanci Pisza mieli przed sobą spore wyzwanie. Jednak ich występ był niczym niezależny, pokazując umiejętności porównywalne do tych o dużym doświadczeniu w tej dziedzinie.

Już pierwszego dnia zawodów, gdy uczestnicy rywalizowali w podnoszeniu ciężarów leżąc, młody Aleksander Poreda zdobył uznanie. Ten 15-letni zawodnik, startujący w kategorii juniora (do 17 lat), podniósł sztangę ważącą 100 kg, co przyniosło mu złoty medal. W drugim dniu zawodów, Robert Pastuszka – reprezentujący kategorię „wiecznie młody” – wyróżnił się, podnosząc 192,5 kg i zdobywając drugie miejsce.

W niedzielę, Wiktoria Wądołowska nie miała sobie równych w konkurencji martwego ciągu. Uczennica osiągnęła wynik 95 kg, zdecydowanie pokonując rywalizujących z nią. Innym triumfatorem dnia była Monika Woźniak, która podniosła 110 kg w kategorii 82,5 kg, co zapewniło jej złoty medal – mówi Paweł Gębusiak, prezes zarządu Klubu Sportowego Power Factory.

Dodaj komentarz