Niebezpieczny weekend na drogach powiatu piskiego: Sześć kolizji i kierowcy bez uprawnień

Niebezpieczny weekend na drogach powiatu piskiego: Sześć kolizji i kierowcy bez uprawnień

W przeszłym tygodniu, na terenie powiatu piskiego, odnotowano sześć zdarzeń drogowych. Zwraca się uwagę na zbliżające się niekorzystne warunki pogodowe, które mogą wpływać na bezpieczeństwo na drodze. Funkcjonariusze policji apelują zarówno do kierowców, jak i do pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności.

Miniony weekend w regionie piskim upłynął bez poważniejszych incydentów. Policjanci nie mieli potrzeby interweniować w przypadku żadnego wypadku drogowego. Ich działania ograniczyły się do obsługi sześciu kolizji. Trzy z nich miały miejsce podczas wykonywania manewru cofania przez kierujących. Na szczęście, w wyniku tych zdarzeń drogowych nikt nie odniósł obrażeń.

W piątek 8 grudnia po godzinie 16:00, w miejscowości Dąbrówka, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. Za kółkiem siedział 29-letni mieszkaniec gminy Orzysz. W trakcie przeprowadzanej kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdu. Takie zachowanie jest uznawane za wykroczenie drogowe. Za jazdę bez uprawnień przewidziane są kary finansowe, które mogą wynieść od 1500 do nawet 30 000 złotych, a także możliwość orzeczenia przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

W niedzielę 10 grudnia, po godzinie 16:00 w Orzyszu, patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Ford. Kierującym był 51-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego. Podczas przeprowadzanych czynności ustalono, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Tego rodzaju wykroczenie jest już traktowane jako przestępstwo i prowadzić może do orzekania kary pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Dodaj komentarz