Wypadki drogowe w Piszu 12 grudnia: bez ofiar, ale ze szkodami i karą finansową dla sprawców

Wypadki drogowe w Piszu 12 grudnia: bez ofiar, ale ze szkodami i karą finansową dla sprawców

W poniedziałek 12 grudnia, na terenie Pisza miały miejsce dwie kolizje drogowe. Szczęśliwie, żadne z tych incydentów nie spowodowało poważniejszych obrażeń. Zakończyły się one jedynie uszkodzeniem zaangażowanych pojazdów oraz sankcjami finansowymi dla odpowiedzialnych za te zdarzenia.

Przy ulicy Olsztyńskiej, tuż przed dziesiątą rano, doszło do pierwszego incydentu. Kierowca auta marki BMW nie utrzymał bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu – Saaba, co skutkowało uderzeniem w tył tego pojazdu. Sprawcą zdarzenia okazał się 23-letni mieszkaniec Mikołajek, który poruszał się BMW. Informacje o tym zdarzeniu przekazała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu, Anna Szypczyńska.

Do drugiej kolizji doszło niespełna dwie godziny później. Kierująca Peugeotem kobieta, podczas próby skrętu w lewo z ulicy Lipowej, nie zauważyła nadjeżdżającego z mostu samochodu marki Suzuki. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów. Za kierownicą peugeota była 46-letnia mieszkanka Pisza.

Za oba te incydenty, odpowiedzialni zostali ukarani mandatami w wysokości 1100 zł każdy, a także otrzymali po 10 punktów karnych za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dodaj komentarz