Powstała Ochotnicza Straż Pożarna w Piszu: szczegóły założycielskiego spotkania

Powstała Ochotnicza Straż Pożarna w Piszu: szczegóły założycielskiego spotkania

Wyjątkowe spotkanie inauguracyjne związane z powołaniem nowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Piszu odbyło się 31.01.2024 r. Scenerią dla tego wydarzenia były wnętrza Urzędu Miejskiego w Piszu.

W trakcie rozpoczynającego się spotkania, uczestnicy podpisali Akt Założycielski – dokument stanowiący ważną pamiątkę i jednocześnie symbol formalnego powstania OSP w Piszu. Po jego podpisaniu przystąpiono do omówienia najważniejszych celów strategicznych, jakie postawiło sobie to stowarzyszenie, a także zaplanowanych kierunków jego dalszego działania.

Wśród obecnych na spotkaniu znaleźli się czołowi przedstawiciele lokalnych władz i instytucji. Andrzej Szymborski, Burmistrz Pisza, był jednym z kluczowych uczestników wydarzenia. Obecny był również Edmund Lipnicki, Przewodniczący Rady Miasta. Funkcję reprezentantów Powiatowej Straży Pożarnej pełnili st. bryg. mgr inż. Paweł Pieńkosz, Komendant Powiatowy PSP w Piszu oraz jego zastępca, bryg. mgr Andrzej Paprota. W spotkaniu uczestniczył również Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej, Mariusz Semenowicz. Spotkanie zgromadziło także członków świeżo utworzonej jednostki OSP Pisz.

Dodaj komentarz