Awantury domowe, alkohol i narkotyki – 19-latek z Pisza trafia do aresztu

Awantury domowe, alkohol i narkotyki – 19-latek z Pisza trafia do aresztu

Młody mieszkaniec Pisza, który nie oszczędzał swoich bliskich w czasie domowych awantur, wpadł w ręce policji. Chłopak, mający ledwie 18 lat, postanowił zastraszyć swoją rodzinę, trzymając nóż w dłoni. Sytuację dodatkowo komplikował fakt, że był on pod wpływem substancji alkoholowych i narkotycznych. Policja zdecydowała o zatrzymaniu młodzieńca, a sąd orzekł o jego tymczasowym uwięzieniu. Ironią losu jest fakt, że decyzja ta zapadła w dniu jego 19-tych urodzin.

Podczas burzliwej awantury 18-latek wyzywał swoją rodzinę i nakłaniał ich do bójki, nadal trzymając nóż. Był pod silnym działaniem alkoholu i innych substancji odurzających. W momencie zatrzymania funkcjonariusze policyjni znaleźli przy nim niewielką ilość marihuany zawiniętej w papier.

Po całkowitym wytrzeźwieniu chłopak usłyszał zarzuty maltretowania rodziców i starszego brata. Śledczy ustalili, że sprawca od około pół roku stosował wobec swoich najbliższych przemoc zarówno psychiczną, jak i fizyczną. W czasie awantur obrażał domowników i groził im śmiercią. Nie tylko ich popychał i szarpał, ale także wykręcał ręce. Agresor nie szczędził nawet ojca, którego bił po całym ciele, a także niszczył domowe sprzęty. Nadkomisarz Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu, zaznacza, że podczas ostatniej interwencji 18-latek groził bratu śmiercią, wciąż trzymając nóż.

Mieszkaniec Pisza usłyszał również drugi zarzut – posiadanie narkotyków. Sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu młodego mężczyzny na okres trzech miesięcy. Decyzję tę podjęto w dniu jego 19-tych urodzin. Jeśli zostanie uznany za winnego popełnionych przestępstw, młody człowiek może spędzić nawet do pięciu lat za kratami.

Dodaj komentarz