Aktualne informacje na temat działalności Oddziału Chirurgii Ortopedycznej i Urazowej Szpitala Powiatowego w Piszu

Aktualne informacje na temat działalności Oddziału Chirurgii Ortopedycznej i Urazowej Szpitala Powiatowego w Piszu

Zgodnie z najświeższymi danymi, pacjenci zostaną przyjęci w najbliższy piątek, mimo wcześniejszych doniesień o zawieszeniu działalności Oddziału Chirurgii Ortopedycznej i Urazowej Szpitala Powiatowego w Piszu. Jak podkreślił starosta Andrzej Nowicki, w środę 6 marca doszło do porozumienia z lekarzami specjalizującymi się w chirurgii ortopedycznej i urazowej.

Na mocy tego porozumienia, już od piątku 8 marca normalne funkcjonowanie oddziału zostanie wznowione. Pacjenci będą mogli ponownie liczyć na przyjęcia i planowanie zabiegów. Również poradnia będzie kontynuować swoją działalność. Starosta Piski, Andrzej Nowicki, w środowy wieczór (6 marca) wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Oświadczenie brzmiało następująco: „Szanowne Państwo, chciałbym poinformować, że po dzisiejszych rozmowach udało nam się osiągnąć porozumienie z lekarzami Oddziału Chirurgii Ortopedycznej i Urazowej naszego szpitala. W rezultacie zarówno Oddział, jak i poradnia ortopedyczno-urazowa będą kontynuować swoje działania. Informację tę przekazaliśmy dzisiaj do wiadomości Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, który zgodnie z procedurą uruchomi działanie obu jednostek w ciągu najbliższych trzech dni. Pragnę również poinformować, że na stanowisko dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym w Piszu został powołany dr Krzysztof Woźniak. Mamy nadzieję, że wszelkie problemy związane z tymczasowym zawieszeniem działalności obu jednostek zostały trwale rozwiązane dla dobra naszej społeczności. Starosta Piski Andrzej Nowicki”.

Dodaj komentarz