Sprawowanie funkcji burmistrza jako wyraz szczerej troski o dobro mieszkańców

Sprawowanie funkcji burmistrza jako wyraz szczerej troski o dobro mieszkańców

Jestem niezmiernie wdzięczny za ufność, którą okazało mi społeczeństwo, dając mi swoje głosy podczas wyborów. Franciszek Romankiewicz, burmistrz Białej Piskiej, wyjaśnia, że dołoży wszelkich starań, aby spłacić ten dług zaufania w sposób uczciwy i korzystny dla mieszkańców.

Podczas licznych rozmów towarzyskich z przyjaciółmi i znajomymi często dyskutowaliśmy o sytuacji w naszej gminie i mieście. Krytyczne oceny przeplatały się z ciekawymi pomysłami, które moglibyśmy wprowadzić w życie. Koncepcja aktywnego angażowania się w działalność gminy była poruszana wielokrotnie, a także idea znalezienia kandydata na burmistrza. Po namyśle i pewnych wahaniach, zdecydowałem się na udział w wyborach na to stanowisko, zainspirowany namowami moich znajomych. Doszedłem do wniosku, że lepszym jest podjąć próbę i ryzykować porażkę, niż pozostać obojętnym na sprawy dotyczące nas wszystkich.

Moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe koncentruje się głównie na pracy w sektorze produkcyjnym, na stanowiskach technicznych, co jest zgodne z moim kierunkiem studiów. Jestem absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej i pracowałem jako technolog, konstruktor a także jako kierownik produkcji przez wiele lat. Pełniłem również funkcję dyrektora Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Białej Piskiej przez cztery lata, co pozwoliło mi na dogłębne zrozumienie problemów mieszkańców naszej gminy. To stanowisko wymagało także ścisłej współpracy z Burmistrzem i Urzędem Miasta, co pozwoliło mi na poznanie funkcjonowania urzędu miejskiego.

Dodaj komentarz