Pisz. Zginął sternik, który ucierpiał podczas katastrofy na jachcie

Pisz. Zginął sternik, który ucierpiał podczas katastrofy na jachcie

Jak pisaliśmy wcześniej, tragedia na jachcie zakończyła się dla małego Ernesta śmiercią. Bohaterski chłopiec rzucił się na ratunek załodze, jednak w wyniku akcji ratowniczej został śmiertelnie rażony prądem. Dwaj uczestnicy wycieczki na jachcie w wyniku zdarzenia trafili do szpitala. Niestety jeden z nich, sternik, umarł kilka dni temu po akcji ratowniczej.

Zahaczenie jachtu o linie wysokiego napięcia

Do tragedii doszło na rzece Piskiej w godzinach popołudniowych. Jacht, który płynął po rzece, zahaczył masztem o linię wysokiego napięcia. Zdarzenie poskutkowało porażeniem sternika i jednego z mężczyzn przebywających na pokładzie. Obaj wpadli do wody. Przerażona załoga głośno wołała na pomoc, co sprawiło, że do akcji ratowniczej rzucił się 14-latek.

Niestety chłopiec nie zdołała uratować mężczyzn i sam w wyniku działań poniósł śmierć. Sekcja wykazała, że była ona spowodowana utonięciem, jednak nieoficjalnie mówi się o wcześniejszym porażeniu prądem. W czasie akcji nastąpiło bowiem kolejne porażenie elektryczne.

Uroczystości pogrzebowe obyły się w piątek, a mieszkańcy Pisza honorują małego bohatera zniczami. Był on dobrze zapowiadającym się chłopcem, który przewodził drużynie piłkarskiej w Piszu. Wydarzenie bardzo poruszyło mieszkańców. Do tej pory oddają oni hołd Ernestowi.

Zmarła kolejna ofiara wypadku

Sternik, który po całym zajściu został przewieziony do szpitala, niestety zmarł. Poinformował o tym prokurator badający sprawę. Pomimo podjęcia działań ratujących życie mężczyzny nie udało się uratować.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Piska prokuratura. Badają okoliczności sprawy pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci Ernesta. Nikt jednak nie wypowiada się w sprawie kategorycznie. Najprawdopodobniej nikomu nie zostaną przedstawione zarzuty.

Na ten moment nie ma informacji o dalszych działaniach. Składamy szczere kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego chłopca oraz sternika.